Міністерство оборони допустило в експлуатацію для Збройних сил України інженерний наземний роботизований комплекс пожежогасіння. Це перший такий пристрій в Україні.
Про це пресслужба Міноборони написала 15 серпня.
Він наповнений спеціальною піною, ним можна керувати дистанційно — на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості і до 400 м на пересіченій. Також можна регулювати й силу потоку рідини.
Завдяки гусеничному шасі робот може долати складний рельєф, переїжджати уламки, що горять, працювати за екстремальних температур і за допомогою свого водомета створювати так звану "водну стіну".
Хоча пристрій розробляли для цивільних рятувальників, технологія зацікавила військових. Адже такий робот потрібен, наприклад, на місцевості, де є боєприпаси, що не вибухнули; біля техніки, яка горить і в якій є ризик детонації боєкомплекту, а також в інших потенційно небезпечних випадках.
Збройні сили попросили розробників встановити на робота посилену ходову частину. Також збільшено дальність управління і час автономної роботи.
13 серпня в українському оборонному відомстві повідомляли, що Міноборони кодифікувало близько 20 зразків бронемашин із захистом від мін та засідок. Для потреб ЗСУ допуск до експлуатації отримали зразки, випущені оборонними концернами США, Великої Британії, Австралії, Туреччини, а також України.
А за перше півріччя 2024-го Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ п’ять зразків бронетехніки різного призначення. Серед них є машини українського виробництва.
Також із початку року Міноборони кодифікувало 70 нових зразків боєприпасів для дронів