Профспілка UAW звинуватила Трампа та Маска у залякуванні працівників

Профспілка UAW звинуватила Трампа та Маска у залякуванні працівників

Трамп і Маск
Генеральний директор SpaceX Ілон Маск та колишній президент США Дональд Трамп. Getty Images/NICHOLAS KAMM,BRENDAN SMIALOWSKI

Профспілка United Auto Workers (UAW) подала скарги до Національної ради з трудових відносин США проти Дональда Трампа та генерального директора Tesla Ілона Маска, звинувативши їх у спробах залякування працівників.

Про це повідомляє Reuters.

Скаргу подали після коментарів Трампа під час розмови з Маском, де він схвалив жорсткі методи управління, зокрема звільнення працівників, які страйкують. UAW також висловила підтримку кандидатці в президенти від Демократичної партії Камалі Харріс, закликаючи своїх майже 400 тисяч членів голосувати за неї, а не за Трампа.

Трамп під час розмови з Маском зазначив, що схвалює його підхід до управління, при якому звільняються всі працівники, які вирішують страйкувати. Маск не прокоментував ці слова, що, за словами експертів, ускладнює можливість притягнення його до відповідальності за погрози працівникам.

Профспілка UAW у своїй заяві зазначила, що звільнення працівників за участь у страйках є незаконним згідно з Національним актом про трудові відносини. У відповідь на подання скарги, Маск висміяв президента UAW Шона Фейна, натякаючи на корупційні скандали, які охопили попередніх лідерів профспілки.

Трамп і Фейн вже раніше обмінювалися взаємними звинуваченнями. Трамп заявив, що Фейн винен у слабкій позиції американського автомобілебудування, тоді як Фейн звинуватив Трампа і Маска у бажанні змусити робітничий клас "мовчати".

UAW минулого року провела шеститижневий страйк проти трьох найбільших автовиробників Детройта, в результаті якого було укладено рекордні контракти. Профспілка зараз бореться за права своїх членів на тлі наближення президентських виборів у США, де роль профспілок може відіграти ключову роль у визначенні переможця, особливо у важливих для виборів штатах, таких як Мічиган.

У ніч проти 13 серпня (за київським часом) кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп дав інтервʼю американському мільярдеру Ілону Маску. Вони обговорили нелегальну міграцію, замах на Трампа в Пенсильванії, передвиборчу кампанію. Також згадували й Україну.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада цього року. 19 липня колишній президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії.

Джо Байден 21 липня оголосив, що знімає свою кандидатуру з президентських виборів. Він додав, що в інтересах його партії та країни, аби він пішов у відставку та зосередився виключно на виконанні обов’язків президента до кінця свого терміну. Після цього Гарріс заявила, що має намір брати участь у виборах президента США замість Джо Байдена.

25 липня Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США.

2 серпня Камала Гарріс офіційно отримала необхідну кількість голосів делегатів, щоб стати кандидатом у президенти США від Демократичної партії і першою темношкірою жінкою на чолі великого партійного списку.

На початок