Депутати облради підтримали рішення про забезпечення системою постачання кисню інфекційну лікарню

Депутати облради підтримали рішення про забезпечення системою постачання кисню інфекційну лікарню

Депутати облради підтримали рішення про забезпечення системою постачання кисню інфекційну лікарню Суспільне Запоріжжя

Для забезпечення киснем на 168 ліжкомісць Запорізької обласної інфекційної лікарні депутати облради на сесії 19 листопада проголосували за передачу земельної ділянки, що належить лікарні, компанії "Метінвест" та ПАТ "Запоріжсталь".

Забезпечення обласної інфекційної лікарні системою постачання кисню – єдине питання, що розглядали під час позачергової сесії депутати обласної ради 7-го скликання. Для цього депутати мали прийняти рішення про передачу земельної ділянки площею 4,62 гектара на території обласної інфекційної лікарні, де будуть реконструювати систему постачання кисню.

Передача земельної ділянки має відбутись за договором суперфіціюСуперфіцій - це право користування чужою земельною ділянкою для забудови, окремий вид прав на чужі речі.Особливість суперфіцію полягає в тому, що таке право може відчужуватися землекористувачем або передаватися у порядку спадкування на підставі договору або заповіту, а також дає право землевласнику на прибуток від промислових об’єктів, збудованих на наданій земельній ділянці на умовах суперфіцію. Право користуватися чужою земельної ділянкою може бути встановлено на визначений або на невизначений строк. ПАТ "Запоріжсталь" та компанії "Метінвест", що вирішили інвестувати близько семи мільйонів в цей проект. Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков зачитав спільну пропозицію від лідерів чотирьох політичних партій, представлених в облраді.

В свою чергу, група депутатів, зокрема Сергій Кальцев, Геннадій Фукс, Роман Кузьменко та Ярослав Криль запропонували повернути інфекційній лікарні земельну ділянку, обладнання та майно, набуте в процесі реалізації проєкту, не пізніше двох місяців по його завершенні. Тоді як у договорі йшлося про передання земельної ділянки з кисневою станцією комбінату "Запоріжсталь" на термін до 50 років.

"У договорі суперфіцію було досить багато двояких тлумачень. Тому ми чітко позначили граничні терміні договору – 31 березня 2021 року. Протягом чотирьох місяців буде споруджено нову кисневу станцію. Цілком можливо вже у грудні, або січні, понад 130 ліжок обласної інфекційної лікарні буде додатково підключено до безперебійної подачі кисню. У самому ж договорі було прописано строк дії до 50 років із можливістю його продовження. Навіщо це громаді потрібно?"- зазначив депутат облради Сергій Кальцев.

Врешті, рішення про передання земельної ділянки площею 4,62 гектара на території обласної інфекційної лікарні, де будуть реконструювати систему постачання кисню, після узгодження пропозицій депутатів, затвердили одностайно.

Що відомо

  • Нинішня позачергова сесія стала останньою для депутатів 7 скликання. Депутатіввосьмого скликання мають зареєструвати 6 грудня. Після цього буде затверджена дата проведення першої сесії новообраної обласної ради.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди