Розкрадання на 100 мільйонів: поліція обшукує музей Революції гідності

Розкрадання на 100 мільйонів: поліція обшукує музей Революції гідності

Ексклюзивно
Розкрадання на 100 мільйонів: поліція обшукує музей Революції гідності
Суспільне/Роксолана Бичай

Столичні правоохоронці зранку обшукали квартиру директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла. Станом на 12:00 19 листопада обшуки тривають у самому музеї.

За даними джерел Суспільного у правоохоронних органах, слідчі дії проводяться в рамках провадження від 01.07.2020 р., відкритого за фактом зловживання службовим становищем керівництвом музею. За даними Суспільного, правоохоронці розслідують схему щодо розкрадання понад 100 мільйонів гривень, виділених на облаштування та благоустрій меморіалу Небесної сотні. Під час слідчих дій правоохоронці вилучили договір із генпідрядником щодо облаштування алеї Небесної сотні.

Що відбувається у музеї

"Близько 9:30 у центральний офіс Національного музею Революції Гідності прийшли слідчі СБУ з управління зі злочинів з господарської та службової діяльності. Показали ухвалу суду про обшук. Ухвала Голосіївського районного суду від 2 листопада 2020 року. І зараз вони працюють у кабінеті бухгалтерії, вилучають документи. Технічні документи пов'язані із будівництвом Національного меморіалу Героїв Небесної Сотні на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві", - розповіла співробітниця музею Ольга Сало.

Поліція обшукує музей Революції Гідності
Поліція обшукує музей Революції Гідності. Суспільне/Роксолана Бичай

За словами кореспондентки Суспільного Роксолани Бичай, правоохоронці зачинилися в одній із кімнат музею.

Поліція обшукує музей Революції Гідності
Поліція обшукує музей Революції Гідності. Суспільне/Роксолана Бичай

На сторінці музею у Facebook повідомили, що правоохоронці проводять обшуки у той день, коли відбувається Міжнародний науковий форум та йде підготовка до заходів з нагоди річниці Революції Гідності.

"Шукають відповідно до ухвали Голосіївського райсуду матеріали виявлення та відеофіксації відомостей про вчинення кримінального правопорушення, які начебто стосуються коштів на спорудження меморіалу Героїв Небесної Сотні. Мова йде про авансовий платіж, який сплачено генеральному підряднику, якого було обрано на підставі відкритих закупівель, на підставі тендера. По суті по тих закупівлях всі матеріали є на місці, вся документація, яку потребували слідчі, перебуває і в нашому музеї, і у підрядника", - сказав Суспільному директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Поліція обшукує музей Революції Гідності
Поліція обшукує музей Революції Гідності. Суспільне/Роксолана Бичай

"Обрили всю квартиру, вилучили мій вінчестер персональній. І все, більше нічого. У музеї поки невідомо. Вони мають вилучати усю документацію, носії інформації. Це начебто теж є не зовсім законно", - додав він.

Що кажуть у поліції

У поліції Києва повідомили, що обшуки у музеї проводять разом із представниками Служби безпеки на підставі ухвали слідчого судді Голосіївського районного суду міста Київ. За даними поліції, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) ККУ.

"У ході досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року Національним Меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності укладено договір генпідряду на виконання будівельних робіт з ТОВ та перераховано на його рахунок авансовий платіж у розмірі понад 111 млн грн для виконання будівельних робіт. Нині роботи на вказаному об’єкті не виконуються. Згідно з актом ревізії, на казначейському рахунку підрядника залишок коштів по об’єкту, станом на березень 2020 року, складав 9 878 517 гривень. Також виявлено фінансові порушення і в музеї Революції Гідності, що призвело до збитків на суму майже 4 млн грн", - йдеться у повідомленні.

У поліції додали, що на підставі ухвали судді обшуки проводяться в службових приміщеннях музею Революції Гідності, компанії-генпідрядника та за місцями проживання відповідних службових осіб з метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень та отримання інших доказів у кримінальному провадженні. Досудове розслідування триває.

Що кажуть в Українському інституті національної пам'яті

В Українському інституту національної пам’яті заявили, що не перешкоджатимуть слідчим діям та сподіваються на неупереджене слідство.

“Щоправда, нас здивував спосіб, у який вони відбуваються, оскільки частина з вилучених документів були у вільному доступі, а музей був готовий їх надати у відповідь на звичайний запит. Також бентежить, що слідчі обрали саме цей момент для проведення обшуків, адже вони відбулися безпосередньо перед Днем Гідності та Свободи та річницею подій на Майдані. Цим однозначно скористаються антиукраїнські сили, що намагаються дискредитувати Революцію Гідності”, – зауважує голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Читайте також

День гідності та свободи 2020. Програма відзначення сьомої річниці Майдану

На початок