Адміністрація Джо Байдена вирішила скасувати заборону на продаж наступальної зброї Саудівській Аравії.
Про це повідомив Державний департамент США, пише Reuters.
Зазначається, що це рішення означає скасування політики, яка діяла протягом трьох років з метою тиску на королівство Саудівської Аравії з метою припинення війни в Ємені.
Державний департамент США підтвердив, що скасування стосується певних поставок авіаційних боєприпасів класу "повітря-земля" до Саудівської Аравії.
"Ми розглядатимемо нові угоди на основі індивідуального підходу відповідно до політики передачі звичайних озброєнь", — зазначив представник відомства.
Цього тижня адміністрація Байдена поінформувала Конгрес про своє рішення, а деякі джерела вказали, що продаж зброї до Саудівської Аравії може відновитися вже наступного тижня. За словами однієї з осіб, обізнаної з питанням, у п’ятницю уряд США почав повідомляти про заплановану угоду.
"Саудівці виконали свою частину угоди, і ми готові виконати свою", — сказав високопосадовець адміністрації Байдена.
За американським законодавством, великі міжнародні угоди щодо продажу зброї повинні бути розглянуті членами Конгресу до їхнього остаточного затвердження.
Що відомо про ембарго на продаж зброї Саудівській Аравії
В останні роки як демократи, так і республіканці висловлювали занепокоєння з приводу надання Саудівській Аравії наступальної зброї через втрати серед цивільного населення під час кампанії в Ємені та питання прав людини.
Проте цей опір послабився на тлі нестабільності на Близькому Сході після смертоносного нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, а також через зміни в проведенні кампанії в Ємені.
З березня 2022 року, коли Саудівська Аравія та хусити уклали перемир'я під егідою ООН, Саудівська Аравія не здійснювала авіаударів у Ємені, а обстріли з боку Ємену на територію королівства значно зменшилися, зазначив представник адміністрації.
"Ми також відзначаємо позитивні кроки, які Міністерство оборони Саудівської Аравії здійснило за останні три роки для значного покращення процесів щодо зменшення шкоди серед цивільного населення, частково завдяки роботі американських тренерів та радників", — додав представник Державного департаменту.