“Віртуальна зарплата”. У Сумах родину дівчини з інвалідністю позбавили соціальної допомоги

“Віртуальна зарплата”. У Сумах родину дівчини з інвалідністю позбавили соціальної допомоги

“Віртуальна зарплата”. У Сумах родину дівчини з інвалідністю позбавили соціальної допомоги Суспільне Суми

У Сумах мати, яка доглядає прикуту до візка дорослу доньку, не змогла отримати допомогу як малозабезпечена родина через зміни в законодавстві. У липні 2020 року набрала чинності нова постанова уряду. Згідно з нею у родини - достатньо коштів для життя.

Олена Безкоста не працює: доглядає дорослу доньку Дар’ю, яка має інвалідність з дитинства. Раніше жінка щомісяця отримувала допомогу, як малозабезпечена родина. Це близько півтори тисячі гривень. З літа 2020 року її позбавили цих грошей, бо нарахували зарплату – віртуальну.

“Коли я прочитала, що в мене тут - зарплата, я дуже здивувалася і я звернулася на гарячу Урядову лінію, де, я сподівалася, мені детальніше розкажуть про всю цю ситуацію”, - говорить Олена Безкоста.

За її словами у відповідь вона отримала лист.

“Згідно з пунктом 13 Методики під час обчислення державної соціальної допомоги для розрахунку середньомісячного сукупного доходу за кожний місяць, в якому відсутні доходи, включається 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, станом на кінець періоду, за яким враховуються доходи”, - зазначає вона.

Олена Безкоста говорить, що не змогла зрозуміти, про які доходи йдеться і звернулася до знайомих юристів.

“Два юристи взагалі не змогли розібратися з оцією постановою №632. Я думаю воно не просто так закручено, а щоб просто знищити нас. Бо віртуальні гроші, я вважаю, що ні в одній країні такого немає”, - розповідає жінка.

“Віртуальна зарплата”. У Сумах родину дівчини з інвалідністю позбавили соціальної допомогиСуспільне Суми

Заступниця директора департаменту соцзахисту населення міської ради Ірина Лагіренко говорить: розмір допомог вираховується автоматично, тепер туди входить і житлова субсидія. Крім того, змінився сам алгоритм розрахунку.

“З 1 липня почала враховуватися житлова субсидія в дохід, яку отримували громадяни. Чому це відбулося? Відповідно до постанови КМУ. Всі ми знаємо, що житлова субсидія виплачується в готівковій формі”, - сказала вона.

Також додала: “Під час обчислення державної соціальної допомоги враховується умовний дохід і є чіткі випадки, коли цей дохід на рівні 0,5 розміру зарплати 0,25. Ми тільки перевіряємо правильність внесення всіх даних”.

За словами Ірини Лагіренко, у Сумах допомогу як малозабезпечені до введення в дію цієї постанови отримувало півтори тисячі родин.

Адвокат Юрій Кондратенко говорить, що норми цієї постанови не узгоджуються з Конституцією України та міжнародним правом.

“Треба взяти до уваги статтю 46 Конституції України, яка встановлює, що види соціальних виплат та допомог, які є основним джерелом для існування, повинні забезпечувати дохід не нижчий від прожиткового мінімуму. Тому 32 грн – це явно менше, ніж прожитковий мінімум”, - зазначив він.

Також додає про соціальні стандарти: “Є дивним, які брались під час видання цієї постанови соціальні стандарти. Якщо говорити про соціальні стандарти, які передбачені Конвенцією про мінімальні норми соціального забезпечення, то тут чітко передбачено, що такі виплати повинні забезпечити нормальне існування бенефіціара, тобто, особи яка отримує цю допомогу”

Зараз прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2 тис. 118 грн. Допомогу, яка отримує Олена Безкоста на доньку – 32 грн 82 коп., та субсидію на житло – близько 2 тис. грн. Дар’я отримує від держави пенсію за інвалідністю – 3 тис. 314 грн. У родині Олени є ще син-школяр Тимофій. Всього щомісяця родина має на все трохи більше ніж 5 тис. грн. При цьому понад 400 грн щомісяця витрачає на ліки Дар’ї.

Суспільне звернулося з запитом до Міністерства соціальної політики України з запитом: чому віртуальний дохід. прирівняний до реального, згідно з постановою Кабінету міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди