Пов'язані з Іраном хакери у червні намагалися зламати обліковий запис американського високопосадовця, пов'язаного з президентською кампанією. Це відбулося через кілька тижнів після зламу облікового запису офіційного представника штату США.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт дослідників Microsoft. Доповідь публікується після недавніх заяв високопосадовців з розвідки США про те, що Іран нарощував використання таємних облікових записів у соціальних мережах з метою використання їх для спроби посіяти політичну ворожнечу у Сполучених Штатах.
У звіті зазначається, що група під керівництвом розвідувального підрозділу Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) "надіслала фішинговий електронний лист високопоставленому чиновнику президентської кампанії", а інша група зі зв'язками з КВІР "скомпрометувала обліковий запис користувача з мінімальними правами доступу на окружному рівні".
За словами дослідників, відповідна діяльність є частиною ширших зусиль іранських угруповань з метою отримання розвідданих про політичні кампанії у Штатах та "нападів" на деякі штати в Америці.
У доповіді Microsoft ідеться про те, що обліковий запис службовця округу було зламано в травні в рамках ширшої операції "розпилення паролів". Це коли хакери масово використовують загальні або розкриті паролі для багатьох облікових записів, поки не зможуть зламати один.
У звіті також зауважується, що хакери не змогли отримати доступ до будь-яких інших облікових записів через цей злом.
Дослідники кажуть, що інша іранська група запускала "таємні" новинні сайти, які використовували штучний інтелект (ШІ) для вилучення вмісту зі справжніх новинних сайтів. Вони були націлені на американських виборців на протилежних сторонах політичного спектра.
У цьому контексті називалися два сайти Nio Thinker (лівий сайт) та Savannah Time (консервативний сайт).
Іран заперечує причетність до кібератак
Представництво Ірану при ООН у Нью-Йорку повідомило Reuters, що його кіберпотенціал є "оборонним і пропорційним загрозам, з якими він стикається", і що він не планує здійснювати кібератаки.
"Президентські вибори в США – це внутрішня справа, в яку Іран не втручається", – додала місія у відповідь на звинувачення у звіті Microsoft.