Міноборони затвердило порядок, як працювати з рапортами

Міноборони затвердило порядок, як працювати з рапортами

Міністерство оборони України затвердило порядок організації роботи з рапортами військовослужбовців. Там прописано, як оформлювати рапорти, реєструвати, розглядати та повідомляти про рішення.

Текст наказу вже опублікований в мережі, його підписав міністр оборони Рустем Умєров.

Рапорти треба подавати в усній (відповідь на такий рапорт надають теж усно) чи письмовій (паперовій або електронній) формах. Військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів.

Усні рапорти розглядаються негайно. Паперові розглядаються за терміни:

  • не пізніше ніж за 48 годин із часу подання, якщо це стосується питань військової дисципліни, обов'язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров'я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та інших поважних причин;
  • не більше як упродовж 14 днів — з інших питань.

У паперовому рапорті військовослужбовець вказує посаду командира, заголовок "Рапорт", суть порушеного питання, перелік доданих до рапорту документів або їх копій (за потреби), свою посаду, військове звання, ім'я та прізвище, дату та підпис.

Якщо безпосередній начальник у війську не може вирішити порушені у рапорті питання, варто звернутися до наступного прямого командира (начальника).

Командири надають мають відповідати на паперовий рапорт накладенням резолюції.

Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не завада тому, щоб рапорт міг піти вище, до посадовця, уповноваженого ухвалювати рішення про тему рапорту.

Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

Якщо для рішення по суті рапорту недостатньо інформації або документів від військового, який подав рапорт, командир може його не погодити, але має надати вичерпний перелік підстав та документів, які потрібно додати.

Командир не може відмовляти у задоволенні рапорту, якщо до рапорту не додано документи, що є або повинні бути в розпорядженні цього командира.

Усі рапорти, які має розглядати командир військової частини, попередньо обов'язково реєструються в службі діловодства.

Рапорт в електронній формі створюють та подають за допомогою засобів СЕДОСистема електронного документообігу, порталу "Армія+" та інших інформаційно-комунікаційних систем, які введені в експлуатацію в системі Міноборони України. Електронний рапорт, у якому є службова чи таємна інформація, подається виключно через інформаційно-комунікаційні системи Міноборони або ЗСУ, які призначені для обміну такими даними, щоби не порушувати секретність.

Підписують та погоджують електронний рапорт в "Армії+" через кваліфікований електронний підпис (зокрема й через "Дія.Підпис") та/або удосконалений електронний підпис.

У порядку наголошують, що жодного військового не дозволено скривдити на службі чи притягнути до відповідальності за те, що він подав рапорт.

Оцінювати роботу посадовців військового управління та військових частин будуть з урахуванням того, як вони працюють із рапортами військовослужбовців.

8 серпня в Україні запустили застосунок "Армія+". Завдяки йому українські військові зможуть, зокрема, надсилати електронні рапорти.

Заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко говорила, що, згідно з опитуваннями, у військових є велика потреба у функції зручно оформлювати рапорти. "Приблизно 52% всіх літерацій в армії здійснюється через рапорти. В "Армія+" буде підтягуватися зарплата, картка, можливість списати боєприпаси у декілька кліків. Всі потреби наших військовослужбовців", — розповіла вона.

На початок