Коли пацієнти з COVID-19 мають право на госпіталізацію: пояснює експерт МОЗ

Коли пацієнти з COVID-19 мають право на госпіталізацію: пояснює експерт МОЗ

Коли пацієнти з COVID-19 мають право на госпіталізацію: пояснює експерт МОЗ http://patients.org.ua/, espreso.tv

Наявність позитивного ПЛР-тесту не завжди є обов'язковою вимогою для госпіталізації пацієнтів з симптомами COVID-19. А в окремих випадках відмова від шпиталізації може бути кримінальним правопорушенням. Про таке в ефірі Сьогодні.Головне розповів експерт МОЗ Павло Поламарчук.

За його словами, ситуація із захворюваністю на COVID-19 наразі ускладнюється, а навантаженість на ліжковий фонд країни та безпосередньо Одеської області — достатньо велика.

На думку експерта, частина хворих не потребує стаціонарного лікування. Але для певних пацієнтів госпіталізація обов'язкова навіть попри відсутність позитивного тесту на COVID-19. Основним показником для цього, за словами Поламарчука, є рівень сатурації кровіРівень насиченості крові киснем..

Так, якщо рівень насиченості киснем більший за 92%, у пацієнта відсутня лихоманка, а температура не перевищує 38°C, підстав для шпиталізації немає. Навіть, якщо людина отримала позитивний результат ПЛР-тесту. Ще одна важлива умова: ніщо не має загрожувати навантаженню на серце та легені пацієнта.

"Якщо це легкий випадок, єдиним правильним способом перенести коронавірусну хворобу є перебування на самоізоляції під контролем сімейного лікаря вдома," — запевнив Поламарчук.

Однак якщо сатурація менша за 90%, це може свідчити про наявність гіпоксемії.Зниження вмісту кисню у крові внаслідок різних причин. Це призводить до гіпоксії, або кисневого голодування — патологічного стану, під час якого тканини та органи недостатньо насичуються киснем. Тоді, незалежно від наявності позитивного тесту, стан пацієнта вважається реанімаційним, а людина потребує невідкладної госпіталізації, додав експерт МОЗ. Також до лікарів варто звертатися, якщо пацієнт перебуває на самоізоляції та відчуває погіршення самопочуття.

"Якщо у вас погіршується стан, ви не знаєте що це, температура 38,5°C, відчуваєте якесь ускладнення, але не розумієте яка сатурація. Тоді перше, що ви маєте зробити, — повідомити про це сімейного лікаря. А він вже викликає мобільну бригаду. Якщо вийти на зв'язок з сімейним лікарем не вдається, необхідно викликати бригаду екстреної допомоги," — пояснив Поламарчук.

Також госпіталізації підлягають пацієнти, у яких наявні симптоми ГРВІ та тяжкі супутні захворювання. Якщо ж лікарі відмовляються від шпиталізації хворого, у випадках, які окреслив експерт, це варто розцінювати як кримінальне правопорушення, запевнив Павло Поламарчук.

"Треба звертатися до правоохоронців та фіксувати ненадання медичної допомоги або неналежне надання медичної допомоги. Просто писати заяву, вносити її до ЄРДР. Але таких фактів, коли працівники "екстренки" бачили, що рівень сатурації складає 85%, або фіксували втрату людиною свідомості, і не виконували реанімаційних дій... Я особисто з такими випадками не зустрічався," — розказав Поламарчук.

Утім звертатися можна не лише до поліції, але й на гарячу лінію МОЗ (0-800-60-20-19) та на гарячу лінію місцевого департаменту охорони здоров'я.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди