Кабмін пропонує звільнити радіочастоти телебачення для 4G в селах

Кабмін пропонує звільнити радіочастоти телебачення для 4G в селах

Кабмін пропонує звільнити радіочастоти телебачення для 4G в селах
. Ілюстративне фото, Unsplash

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволить звільнити частоти, раніше зайняті радіо- та телемовленням, для 4G інтернету в сільських регіонах.

Постанову про план використання радіочастотного ресурсу України до 2025 року прийняли на засіданні 18 листопада.

За даними Кабінету міністрів, у 59% населених пунктів України люди досі не мають доступу до широкосмугового інтернет-підключення через оптоволоконні мережі. Як наслідок, для 3,5 мільйонів українців, що проживають в цих населених пунктах, найбільш перспективним шляхом доступу до інтернету залишаються мобільні мережі

Відповідно до урядового плану, будуть вивільнені смуги радіочастот у діапазонах 790-862 МГц та 694 – 790 МГц, раніше зайняті службами радіомовлення та телебачення, для запровадження технології радіозв'язку LTE. Це дасть змогу пришвидшити темпи встановлення 4G зв'язку в сільських районах України, надати їх жителям доступ до високошвидкісного інтернету та вирівняти "цифрову нерівність" в країні.

Замість частот, виділених під 4G, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зможе надавати мовникам право користуватися частотами у смугах цифрових дивідендів.

Що відомо

  • 30 березня 2018 року мобільні оператори запустили зв'язок 4G у близько 20 міст України. Україна стала останньою країною на планеті, що дозволила запуск 4G зв'язку.
  • 5 березня 2020 року 4G зв'язок почав працювати на кількох станціях Київського метрополітену. Покрити всі станції 4G зв'язком планується до кінця 2020 року.
  • За серпень 2020 року покриттям 4G зв'язку забезпечили 2377 нових населених пунктів. Загалом в Україні доступ до 4G вже є майже в 18 794 населених пунктах.
  • У світі активно впроваджується технологія 5G зв'язку, що викликає активний спротив прихильників теорій про "чіпізацію населення" і поширення коронавірусу через вежі 5G зв'язку. Президент Зеленський доручив контрольним органам України розібратися у питанні про шкоду технології 5G.
На початок