Китайське державне підприємство планує запустити перші супутники у космос для мегасузір’я, аби конкурувати із компанією Ілона Маска Starlink.
Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на державну газету КНР.
За даними видання, компанія Starlink має близько 5 500 супутників у космосі та використовується споживачами, компаніями та урядовими установами, серед яких і Збройні сили України.
Конкуренція за зайняття нижніх орбіт Землі також має військові наслідки, потенційно вплинувши на баланс сил між воюючими країнами.
Тепер у космос свої супутники хоче запустити китайська компанія Shanghai Spacecom Satellite Technology (SSST). Їх хочуть запустити з космодрому Тайюань у північній провінції Шаньсі. Це один головних центрів запуску супутників і ракет Китаю, повідомляє China Securities Journal.
Ця ініціатива є частиною плану SSST "Thousand Sails Constellation", також відомого як “План G60 Starlink”, роботу над яким почали минулоріч. За планом мають розгорнути понад 15 000 супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO).
Такі супутники зазвичай працюють на висоті від 300 км до 2 000 км від поверхні Землі, пропонуючи економічні переваги та ефективнішу передачу даних порівняно з супутниками на вищих орбітах.
Дослідники з китайської армії вивчали використання Starlink під час російсько-української війни протягом останніх двох років і неодноразово попереджали про ризики, які він становить для Китаю в потенційних військових конфліктах із США. У січні в Китаї заявили, що розгортання Starlink розглядають як "серйозну загрозу безпеці космічних активів різних країн".
SSST планує запустити 108 супутників цього року, 648 супутників до кінця 2025 року, забезпечити "глобальне покриття мережі" до 2027 року та досягти 15 000 супутників до 2030 року.