Україна мала шанс знищити десятки російських Су-34, але США не дозволили бити ATACMS – Forbes

Україна мала шанс знищити десятки російських Су-34, але США не дозволили бити ATACMS – Forbes

Винищувач-бомбардувальник Су-34 ПКС РФ
Винищувач-бомбардувальник Су-34 ПКС РФ. AP

Україна на початку літа мала можливість завдати удару по авіабазі "Малишево" у Воронезькій області РФ, де росіяни розмістили десятки літаків Су-34, але втратила її через те, що США не дозволили використати для атаки свої ракети ATACMS. І навіть, якщо Сполучені Штати змінять своє рішення, може бути надто пізно.

Про це пише Forbes.

Видання зазначає, що українські чиновники кілька місяців просили своїх іноземних союзників дозволити бити далекобійними ракетами по російських аеродромах, розташованих відносно близько до українського кордону. Це дозволило б знищити військові літаки росіян, які там стояли просто неба. Але протягом кількох місяців союзники заперечували, посилаючись на ризик ескалації.

Через це українські війська посилили свої атаки на найбільш вразливі російські аеродроми, використовуючи зброю українського виробництва. 3 серпня українські безпілотники поцілили авіабазу "Морозовськ" у Ростовській області, розташовану за 265 кілометрів від лінії фронту. В результаті атаки було знищено винищувач-бомбардувальник Су-34 ВПС РФ, пошкоджено ще два Су-34 і спалено склад боєприпасів.

У Forbes пояснили, що атаками на аеродроми, зокрема й "Морозовськ", українські військові намагаються припинити російську кампанію із закидування України КАБами.

Зокрема, у виданні пишуть, що на початку цього літа українські військові мали можливість завдати серйозного удару по інфраструктурі, яка забезпечує удари по Україні цими бомбами.

Тоді 47-й гвардійський бомбардувальний авіаційний полк ВПС Росії відкрито розмістив десятки Су-34 на авіабазі "Мальшево" у Воронезькій області Росії за 160 км. Ці літаки є носіями керованих авіабомб. Оскільки авіабаза добре захищена, Україна просила у США дозволу вдарити по ній ракетами далекого радіусу дії ATACMS, адже їх складно перехопити. Але Адміністрація президента Джо Байдена відповіла категоричною відмовою.

Водночас, як пише Forbes, "росіяни помітили "гарячу" дипломатію щодо ATACMS" та прийняли рідкісне для себе рішення на випередження. Вони вивели з "Малишево" та інших прикордонних районів літаки Су-34.

Зазначається, що сьогодні багато Су-34 перебувають на базах за сотні кілометрів від кордону з Україною. І вони є невразливими для українських безпілотників та ATACMS, наданих українським військовим.

Якщо Білий дім коли-небудь дасть дозвіл на удари за допомогою ATACMS по російських базах, може бути надто пізно, адже найцінніші цілі можуть бути занадто далеко.

Forbes зазначає, що кілька Су-34, а також деякі запаси КАБів залишаються на прикордонних аеродромах, таких як "Морозовськ". Але щоб припинити кампанію бомбардувань КАБами, Україні потрібно знищити десятки Су-34. І більш розумне російське дислокування ускладнює це досягнення.

Раніше Генштаб ЗСУ повідомив, що у ніч проти 3 серпня Сили оборони України завдали удару по аеродрому Морозовськ у Ростовській області Росії. За даними Генштабу, зафіксовано влучання в склади з боєприпасами, де зберігалися, зокрема, і керовані авіаційні бомби.

За даними космічної розвідки, внаслідок ураження аеродрому “Морозовськ” знищені винищувач-бомбардувальник Су-34 і склад боєприпасів. Ще два Су-34 дістали пошкодження.

На початок