Журналістка ліванського походження Аят Басма розповіла, що в Лівані зараз "панує настрій невизначеності і тривоги" на тлі того, що Ізраїль ліквідував бойовика "Хезболли" Фуада Шукра. Навряд "Хезболла" припинить боротися з Ізраїлем, каже медійниця.
Про це Аят Басма розповіла в коментарі Суспільному.
Жінка говорить, що в Лівані люди, які живуть ближче до кордону з Ізраїлем, безумовно, відчувають більший тиск і невизначеність від того, що буде далі. У решті країни від Бейрута до півночі триває нормальне життя, тому що місцеві мешканці там не зазнають щоденних бомбардувань і обстрілів і почуваються трохи більше в безпеці.
"Але всюди панує настрій невизначеності і, звичайно, тривоги. Усі перебувають в режимі очікування", — зауважує Басма. Непокояться і намагаються покинути країну багато ліванців-емігрантів, які приїхали в Ліван на літо, а живуть за кордоном — в США, Австралії, країнах Африки. Інші ліванці, якщо сильно непокояться, також виїжджають, загалом це єдиний наразі спосіб підготовки до війни серед цивільних. Хоча мама і брат журналістки, які живуть на півдні Лівану, не збираються їхати.
Також у Лівані зараз існує плутанина, які новини правдиві, а які — фейкові, додає Аят Басма.
"Знаєте, ці новини, адже люди тепер залежні від соціальних медіа, новини які транслюються в групах WhatsApp, іноді вони мають переваги, іноді ні, і ще є новини в звичайних мережах новин", — говорить вона.
Крім того, ліванці відчувають певне дежавю, порівнюючи нинішні події з війною з Ізраїлем 2006 року — це теж було приблизно в липні та серпні.
"Люди сподіваються, що ситуація не загостриться, тому що ніхто насправді не знає, що станеться на землі, щойно вибухне війна. Адже ніхто насправді ніколи не знає наслідки воєн. Так багато людей все ще сподіваються на те, що напруга в останню хвилину зменшиться, і що їм не доведеться змінюватися або залишати свої домівки", — сказала Аят Басма.
Вона наголосила, що протягом багатьох років причиною існування ліванського бойового угруповання "Хезболла" є боротьба з Ізраїлем. Ось що вони кажуть. Тому Басма не думає, що вони складуть зброю та відмовляться воювати — "це майже як якби вони сказали, що їх більше не існує". Імовірність відступу "Хезболли" майже неможлива, підсумовує журналістка.
Раніше пізно ввечері 3 серпня "Хезболла" випустила близько 30 ракет з Лівану по Верхній Галілеї в Ізраїлі, повідомляє ЦАХАЛ. “Хезболла” взяла на себе відповідальність за обстріл відразу після півночі. Армія оборони Ізраїлю вночі 5 серпня заявила про численні підозрілі повітряні цілі, що перетинали кордон з Ліваном на півночі Ізраїлю.
"Хезболла" відкрила обмежений другий фронт на півночі Ізраїлю майже одразу ж після атаки ХАМАС на Ізраїль, і з того часу сторони перестрілювалися. "Хезболла" – союзник ХАМАСу, його так само підтримує Іран. Іран обох вважає своєю "віссю опору", які діють проти Ізраїлю та США на Близькому сході.
Держсекретар США Ентоні Блінкен 4 серпня заявив колегам з G7, що Іран та "Хезболла" можуть атакувати Ізраїль протягом 24-48 годин.