У Луганській області погорільці, які отримали компенсацію за зруйноване житло, почали відбудовувати свої будинки. Ті, хто не отримав компенсації живуть у гуртожитку в Сєвєродонецьку.
Як розповіла Суспільному жителька Сиротиного Раїса, в неї повністю згорів будинок залишились лише сходи.
За її словами, на цьому ж місці зводитимуть нові стіни.
"Ми тільки фундамент оформили, наймали людей — зі старої цегли виклали. Закупили деякі матеріали: газоблок, крокви, бруси ми купили, а тепер нам потрібні будівельники", - каже Раїса Василівна.

На Луганщині погорільці почали відбудовувати будинки
Місцева жителька додає, що зараз разом з чоловіком живе у тимчасовому будинку, який привезли в її двір благодійники. Його надали лише на пів року, за цей час люди мають побудувати свій дім.

На Луганщині погорільці почали відбудовувати будинки
Раїса каже, що ті гроші, які виділили навіть не вистачить, щоб побудувати невеликий будинок.
"У нас будиночок всього 6 на 10. Ми в ньому жили й такий же точно побудуємо", - додає жінка.
Жителька Сиротиного Тетяна розповіла Суспільному, що наразі живе у гуртожитку в Сєвєродонецьку.
Жінка каже, що отримала компенсацію та хоче побудувати нове житло.
"Отримали компенсацію. Грошей, звичайно, не вистачить побудувати новий будинок, на скільки я вже подивилася. Цих грошей вистачить напевно побудувати фундамент і коробку", - наголошує Тетяна.
Як розповів кореспондентам Суспільного керівник Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк, при ВЦА було створено благодійний фонд з цього фонду також будуть виділені кошти для погорільців.
"Що стосується Тетяни з Сиротиного, то ми з нею зараз співпрацюємо. Їй запропоновано рішення технічне по відновленню її будинку. Так, цих 300 тис. гривень не вистачає, але разом з тим при ВЦА було створено благодійний фонд, куди перелічували кошти співробітники ВЦА, співробітники обласної ВЦА. З цього фонду також будуть виділені кошти", - каже Стрюк.
Жителька Сиротиного Наталя розповіла Суспільному, що на компенсацію досі чекає. За словами жінки зимувати буде у гуртожитку, бо йти більше нікуди.
"Хотілося б трошки кращі умови, тому що там, де купаємося ми, в душі, там холодно. Ось нам дали 2 машинки автомат. Три холодильники у нас. Є там електричні плити у нас", - зазначає Наталя.

На Луганщині погорільці почали відбудовувати будинки
Загалом під час пожежі, що розпочалася наприкінці вересня, повністю вигоріло 406 будинків.
"Залишились проблемні погорільці, люди, в яких згорів будинок, але права власності не оформлені. Постанова Кабміну чітко визначає, компенсацію отримує власник, 300 тис. на 1 сім’ю. Є випадки, коли є спір між власниками, коли є брати-сестри, які між собою не можуть знайти згоди, ми нікому не відмовляємо, такі справи ми відкладаємо", - розповів Стрюк.
Нагадаємо, жити у гуртожитку погорільці зможуть допоки не знайдуть собі інше житло. Станом на сьогодні більш ніж половина власників знищеного майна отримали компенсацію.