Хто така доула та як готуватися до партнерських пологів. Пояснює експертка

Хто така доула та як готуватися до партнерських пологів. Пояснює експертка

Ексклюзивно
Хто така доула та як готуватися до партнерських пологів. Пояснює експертка Unsplash

За офіційними даними МОЗ, у 2004 році менше ніж 1% від усіх пологів в Україні були партнерськими. На сьогодні цей показник виріс до 76%, хоча епідемія завадила багатьом батькам пройти цей шлях разом. Практика партнерських пологів стає все дедалі популярнішою і нині породіль підтримують не лише чоловіки.

Як підготуватися до цього і що мають знати партнери в ефірі Українського радіо розповіла інструкторка з підготовки до пологів і сертифікована доула Марина Шимкова.

Хто така доула

Доула — це помічниця в пологах. Це людина, яка має знання, щоб пологи для жінки пройшли максимально комфортно. Завдання доули — інформаційна та психологічна підтримка, це люди, які володіють різними техніками знеболення, такими як акупресураЦе точковий масаж, в основі якого лежить механізм подразнення шкіри та зон біологічно активних (акупунктурних) точок шляхом натискання, техніки дихання, гіпнопологіяЦе техніки глибокої релаксації, дихальні техніки і техніки самогіпнозу, які використовуються для того, щоб полегшити біль під час пологів. Лікар, акушерка, доула, пара — це команда під час пологів. Кожен має свій функціонал і всі працюють в рамках своїх професійних кордонів.

Що таке партнерські пологи

Це не обов’язково має бути чоловік. Під час партнерських пологів поруч є людина, з якою жінці максимально комфортно, вона почувається розслабленою, розкутою. Хто б це не був — чоловік, мама, подруга, сестра, професійний партнер, — головне, щоб майбутній мамі було спокійно.

Чи часто українки народжують у партнерстві

Нині доволі високий відсоток партнерських пологів. Насправді партнерські пологи були завжди, бо поруч з жінкою хтось був. На сьогодні партнерські пологи з чоловіком — поширене явище, люди дійсно разом до цього готуються. Тут йдеться не лише про те, що люди разом захотіли бути в момент народження, вони готуються і проходять весь шлях удвох.

Пологи — дуже довготривалий процес, і, якщо чоловік знаходиться в пологовій залі, підтримує, дає воду дружині, а в момент народження виходить в іншу кімнату — це теж партнерські пологи, адже він був із нею. Карантин, на жаль, трохи вніс якісь свої корективи, але ми починаємо потрохи знов повертатися до партнерських пологів.

Як готуватися до партнерських пологів

  • У жінки та чоловіка має бути бажання це зробити, бути поряд. Якщо у пари є моменти, які викликають питання, то їх треба вирішити до народження дитини. Пологи — це лакмусовий папірець стосунків. Коли кажуть, що після пологів щось змінилося, то це насправді ті невирішені питання, які були раніше.
  • Партнерські пологи не мають бути примусовими. І жінка у чоловіка, і чоловік у жінки мають запитувати чого насправді хочуть. Для чоловіків є правило: вони мають знаходитися біля обличчя дружини. Також у нього повинен бути з собою змінний одяг. У клініці, де планує народжувати сім’я, потрібно запитати про те, які аналізи потрібно мати чоловікові, щоб його пустили до пологового будинку.
  • Чоловік має розуміти, що пологи можуть тривати понад дві годин, можуть 8 або 12, це тривалий процес. Він має створити для неї атмосферу, в якій їй буде безпечно і комфортно.

Зазначимо, громадська організація "Природні права України" у 2019 році провела опитування жінок, які нещодавно народили, у восьми регіонах України. У середньому по Україні 76% жінок народжують з партнером. Найбільший показник партнерських пологів на Львівщині — 89%.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди