30 перевищень на шість проб: у Сумах дослідили воду у двох річках та водосховищі

30 перевищень на шість проб: у Сумах дослідили воду у двох річках та водосховищі

30 перевищень на шість проб: у Сумах дослідили воду у двох річках та водосховищі Державна екологічна інспекція у Сумській області

Результати перевірки води у сумських річках Сумка, Стрілка та Косівщинського водосховища показали 30 перевищень допустимих норм. Такі результати дослідження оприлюднила 17 листопада Державна екологічна інспекція в Сумській області. Проби відібрали у шести різних створах 9 листопада.

У пробах, відібраних у річці Сумка, встановлено перевищення вмісту сульфатів у 1,5-2 рази, амонію – у середньому у 1,5 раза, нітритів – у 2 рази та рівня біологічного споживання кисню (БСК5) – у 2,5 раза.

30 перевищень на шість проб: у Сумах дослідили воду у двох річках та водосховищіДержавна екологічна інспекція у Сумській області

У “Сумському морі” зафіксували майже трикратне перевищення вмісту амонію та рівня БСК5. Крім цього, вдвічі перевищено допустиму норму завислих речовин та у півтора раза: сульфатів.

Рейтинг за забрудненням води серед досліджених проб очолила річка Стрілка. Проби з неї відбирали з мосту біля центрального ринку, в районі впадання у Сумку. Еколабораторія зафіксувала надвисоку концентрацію сухого залишку, амонію, нітратів, кальцію, сульфатів, заліза та рівня БСК5, а вміст нітритів зашкалює: у 18 разів вищий за гранично допустимі концентрації.

30 перевищень на шість проб: у Сумах дослідили воду у двох річках та водосховищіДержавна екологічна інспекція у Сумській області

Така якість води у малих річках Сум обумовлена тим, що майже на всій протяжності їхні береги дуже захаращені, засмічені, часто розорані та подекуди штучно змінені.

Крім того, результати гідрохімічного аналізу проб води свідчать і про потрапляння неочищених або недостатньо очищених стічних вод.

Можна припустити, що найбільшої шкоди річкам Сумка і Стрілка, а також Косівщинському водосховищу завдають мешканці приватного житлового сектору.

Що відомо

  • Сумчани пів року просять прибрати звалище нечистот на Набережній р. Стрілки.
  • У Косівщині, що біля Сум, у червні заборонили купатись і ловити рибу через нечистоти у воді.
  • У липні фахівці Держекоінспекції Сумської області виявили забруднення води в річці Сумка та нестачу кисню.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди