Літак із громадянами США, звільненими в процесі великого обміну з Росією, приземлився на авіаабазі Ендрюс під Вашингтоном.
Про це стало відомо під час трансляції Білого дому.
З Анкари, де проходив обмін, під Вашингтон доставлені журналісти Еван Гершкович та Алсу Курмашова, а також колишній морський піхотинець Пол Вілан.
Визволених співгромадян зустрічають на аеродромі їхні родичі, колеги, а також президент Джо Байден і віцепрезидентка Камала Гарріс.
Першим вийшов колишній морський піхотинець Пол Вілан, якого в Росії посадили за звинуваченням у шпигунстві — хибному, як заявляє сам Вілан і американська влада.

Потім вийшов журналіст газети Wall Street Journal Еван Гершкович, якого російська влада заарештувала у звичайному відрядженні і також звинуватила у шпигунстві. Потиснувши руки Байдену і Харріс, він вперше після півтора року у в'язниці зміг обійняти маму і тата. Окрім них, Гершковича зустрічали кілька колег.

Останньою вийшла Алсу Курмашова — редакторка "Радіо Свобода", громадянка і Росії, і США, яку заарештували в Москві і засудили перед самим обміном за так званіфейки про російську армію. Після вітання із Байденом і Гарріс вона кинулася до чоловіка і дочок.
Що відомо про обмін полоненими між РФ та країнами Заходу
Напередодні ЗМІ повідомили, що за останні кілька днів десятьох засуджених у Росії за політичними статтями вивезли у невідомому напрямку. У списку опозиціонер Ілля Яшин, правозахисник Олег Орлов, журналіст Володимир Кара-Мурза, звинувачений у шпигунстві американець Пол Вілан, соратниці Навального Ксенія Фадєєва та Лілія Чанишева, художниця Саша Скочиленко, Кевін Лік, петербурзький художник Данило Крінарі та журналістка Марія Пономаренко.
Reuters написало, що зникнення в'язнів може свідчити про те, що їх збираються обміняти на засуджених (зокрема, за кіберзлочини чи шпигунство) росіян у країнах Заходу.
Згодом стало відомо, що під координацією розвідки Туреччини в Анкарі 1 серпня відбувся великий обмін ув'язненими між РФ та країнами Заходу. У канцелярії президента Туреччини зазначали, що обміняються полоненими США, Німеччина, Польща, Словенія, Норвегія, Росія, Білорусь. Турецьке управління розвідки повідомило, що загалом обміняли 26 полонених з семи країн: 10 звільнених, у тому числі двоє дітей, у межах обміну в Анкарі прямують до Росії, 13 — до Німеччини та троє — до США. Остаточний список обміняних офіційно ще не оголошували.
У Білому домі підтвердили, що під час обміну ув'язненими звільнили трьох громадян США та одного власника грін-карти, яких ув'язнили в Росії. Мовиться про колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, репортера WSJ Евана Гершковича, журналістів Алсу Курмашеву та Володимира Кара-Мурзу.
Володимир Путін підписав укази про помилування 13 ув'язнених у Росії, аби повернути у межах обміну полоненими між РФ та країнами Заходу російських громадян.