У разі зміни постачальника газу нарахована субсидія на комунальні послуги не скасовуватиметься, і жодна компанія не може заборонити клієнту самостійно обирати або змінювати свого постачальника.
Про це в ефірі програми "Зворотний відлік" на Суспільному розповів голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.
"Якщо змінити постачальника газу, субсидія скасовуватися не буде, вона буде розраховуватися з огляду на певну індексну ціну, яку розраховує Міністерство соціальної політики. Який постачальник, якому він платить за це - різниці для субсидіанта немає, і для держави немає", - розповів він.
Як змінити постачальника
Коболєв також зазначив, що постачальника можна змінювати раз на місяць. Для тих, хто має інтернет та всі документи, достатньо зробити два кроки: подати заявку та дочекатися підтвердження, на що загалом потрібно близько 10 хвилин. При цьому всі папери можна подати онлайн.
"Для того, щоб ви стали клієнтом будь-якої компанії, ви повинні пройти два етапи: перший - вас потрібно ідентифікувати. Тобто сумістити кілька елементів персональних даних: прізвище, адресу, ІС-код. Це певний процес. Коли я зрозумів, що ви той, хто ви є, відбувається сам перехід", - відзначив Коболєв.
Для того, щоб постачальника могли змінювати також клієнти, які не мають інтернету, наразі Нафтогаз будує систему з двома державними компаніями: банком, назву якого поки що не озвучують, та Укрпошта.
"Ми хочемо, щоб людина могла приходити до відділення саме цього банку і там фізично всі документи заповнювала. Друге рішення - це Укрпошта. Найближчим часом вона почне пропонувати послугу, коли споживачі України в будь-якому місті, не маючи інтернету, і не маючи під рукою копіювального апарату, будуть заповнювати певні документи. Ми сподіваємося, що Мінсоцполітики дасть нам можливість верифікувати ці документи за базою, яка в них є, таким чином ми дуже спрощуємо процедуру саме для таких споживачів, які, у більшості, є отримувачами субсидій", - розповів очільник "Нафтогазу".
Він також наголосив, що навіть якщо людина змінить постачальника газу на будь-яку компанію, надавач послуг розподілу залишиться той самий. Таким чином, навіть якщо клієнт купуватиме газ напряму у "Нафтогазу", у разі аварії чи інших проблем, їх вирішуватиме облгаз.
"Ця компанія не може вам жодним чином забороняти змінювати вашого постачальника. Такі випадки спроб впливу є, але їм заборонено в це втручатися. Це право споживача самому обрати в кого вони купують газ", - додав Коболєв.
Що відомо
- Голова правління НАК "Нафтогаз" Олексій Коболєв заявив, що користувачі можуть зафіксувати сталу ціну на рік або відразу закупити великий обсяг газу і поступово його використовувати. Однак, за його словами, замовник послуги має бути готовий до того, що впродовж року ціна може не лише зрости, а й впасти.