У селі на Рівненщині німці знімуть фільм про кохання з перешкодами

У селі на Рівненщині німці знімуть фільм про кохання з перешкодами

Ексклюзивно
У селі на Рівненщині німці знімуть фільм про кохання з перешкодами Колаж: Google maps / Світлана Роїк

На Рівненщині представники німецького кінематографу зніматимуть фільм про кохання. Ролі у ньому виконуватимуть українці. В центрі історії – український атовець, який закохався у іноземку, – розповіла Суспільному організаторка проєкту Світлана Роїк. Проєкт міжнародний, зйомки заплановано на липень 2021-го року.

Фільм про кохання з перешкодами зніматимуть у селі Привільне Дубенського району. Журналісти Суспільного зв’язалися з організаторкою міжнародного кінопроекту Світланою Роїк. Жінка розповіла, як саме з'явилася ідея зйомок та що саме зніматимуть.

– Як з'явилася ідея зйомок фільму?

– Я частенько відвідую різноманітні тренінги, воркшопи, семінари для особистісного розвитку. На одному із таких заходів у 2019 році познайомилася із представниками громадської організації з Німеччини. На їх запитання, який проект ми зможемо вже зреалізувати, я довго не думаючи "ляпнула": а давайте молодіжний обмін "зварганимо". Ну, тоді ще ми не знали про коронавірус і я пропонувала, що "мої" діти знімуть відео про Німеччину, їх – про Україну…

За деякий час представники цієї організації мене познайомили із сьогоднішніми партнерами ABC Education and Conference Center e.V. Під час знайомства, режисер Хенінг Вотзьол розповів про ідею реалізації міжнародного проекту та про нашу можливість участі у ньому. Відмовлятися було б вже непристойно.

– Хто ці німці та які масштаби проєкту?

– Відверто кажучи, на початку співпраці я й сама не уявляла до кінця масштабів даного проєкту. Думала, що це буде українсько-німецький фільм і лише під час перших онлайн-зустрічей із німецькими партнерами зрозуміла всю значимість проєкту. У майбутньому у зйомках братимуть учать щонайменше 7 країн світу (Мексика, Італія, Польща, Руанда, Франція, Німеччина, Україна) і список на даний час є неповним… А представники Німеччини – це світила німецького кінематографу, на рахунку яких уже є переконливий список медіа-проєктів та участі і перемог у міжнародних кінофестивалях. Вони перебувають у Гамбурзі, знімають з 2014-го.

– З кого складається українська група?

– Сьогодні в українській команді працюють не лише привільненська молодь, а й молодь з усієї Рівненщини, і навіть Одеси. Адже, наша робота – насправді презентація всієї України…

– Яка мета цього фільму?

– Наразі за підтримки програми MEET UP реалізовується проєкт ScriptingLove. Мета програми полягає в проведенні німецько-українських зустрічей молоді та надати підтримку молодим людям з активною позицією щодо демократичних цінностей з Німеччини та України, та порозуміння між народами. Плануємо налагодити співпрацю організацій, онлайн-обміни молоді, в ході яких відбуватимуться навчання (воркшопи) по написанню сценарію, акторської майстерності, зйомці фільмів та простого спілкування про культуру і звичаї двох країн. Також ми напрацьовуємо сценарій фільму, що буде знятий на території України протягом 2021 року.

– У чому полягає загальна концепція фільму?

– Загальна концепція фільму у сценах, знятих в кожній країні-учасниці проєкту з однією сюжетною лінією та елементами, які повторюються протягом усього фільму. Як от жовтий велосипед та червоне йо-йо, які передаватимуться для зйомок з країни в країну і тим самим створять цілісну картину окремих історій фільму. Сюжетна лінія фільму передаватиме історії кохання та його перешкоди, що виникають у стосунках людей, очима різних країн світу. Кожен епізод створений у рамках власного проекту. Цікавинкою фільму є те, що це кіно про кіно, яке зняте незвичним для українців способом one takeзйомка одним дублем.

– Що буде в українській частині фільму?

– Ми зупинилися на історії українського військовослужбовця, у якого взаємне кохання з членкинею іноземної знімальної групи, яка знімає документальний фільм про війну на Сході. Їм заважатиме свекруха, яка має на прикметі іншу дівчину для свого сина. Втім, ні мова, ні підступи близьких людей, ні різниця традицій та менталітету не змогли стати на заваді щирому почуттю. На все про все у нас 15 хвилин, за які ми маємо розкрити всю справжню Україну для іноземного телеглядача.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше