Доходи РФ від продажу нафти впали до мінімуму за чотири місяці — Bloomberg

Доходи РФ від продажу нафти впали до мінімуму за чотири місяці — Bloomberg

Нафтовий танкер, Росія
Нафтовий танкер пришвартований у комплексі Шесхаріс, що входить до складу ВАТ "Чорномортранснефть", дочірньої компанії ПАТ "Транснефть", у Новоросійську, Росія. AP

Доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму з лютого на тлі дещо менших обсягів поставок. Однак, доходи країни від експорту нафти зросли порівняно попереднім роком.

Про це пише Bloomberg з посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

За даними агентства, Росія заробила 16,7 мільярда доларів від експорту нафти в червні, що на 1,2% менше, ніж у попередньому місяці. Тим не менш, доходи країни від експорту нафти підскочили майже на 23% порівняно з роком раніше.

Зниження місячного доходу відбулося через те, що експорт російської сирої нафти та нафтопродуктів у червні впав до 7,6 мільйона барелів на день з 7,7 мільйона барелів на день місяцем раніше.

Середня ціна на нафту в Росії у червні трохи зросла до 70,39 доларів за барель з 70,05 у травні, але вищі ціни не компенсували зниження експортних потоків.

Російська нафта в середньому продовжувала торгуватися значно вище "цінової стелі" в 60 доларів, встановленої країнами Групи семи у відповідь на вторгнення РФ в Україну.

Bloomberg зазначає, що нафтова галузь є ключовим джерелом доходів для російського бюджету. Але постійне падіння обсягів російського експорту нафти, що триває з березня, за оцінками МЕА, не свідчить про загальний менший потік грошей у скарбницю Кремля.

Російські податки на нафту, які приносять надходження до бюджету, в основному базуються на обсягах видобутку, національній ціні нафти і обмінному курсі рубля до долара.

У червні податки на нафту принесли російському бюджету близько $6,7 млрд, що майже на 50% більше, ніж рік тому , свідчать дані Мінфіну.

На початок