Українські компанії беруть участь у розробці турецького винищувача KAAN — посол України у Туреччині

Українські компанії беруть участь у розробці турецького винищувача KAAN — посол України у Туреччині

Посол України в Туреччині Василь Боднар
Посол України в Туреччині Василь Боднар. УНІАН

Посол України у Туреччині Василь Боднар поінформував, що українські компанії беруть участь у розробці перспективного двигуна і перспективного турецького винищувача п'ятого покоління KAAN.

Про це дипломат розповів на брифінгу "Українсько-турецькі відносини: співпраця, допомога, поточні та подальші ініціативи".

"І частина українських підприємств та розробників беруть участь у розробці його агрегатів. На сьогодні ми ще не розкриваємо деталей з міркувань безпеки", — додав він.

За словами Боднара, це перспективна співпраця і надалі цей літак може зацікавити Військово-повітряні Сили України. Крім того, це може стати предметом співпраці у виготовленні нових безпілотників на території України.

Винищувач KAAN

Як пише "Мілітарний", перед турецькими розробниками поставлена мета створити бойовий літак, який матиме малу радіолокаційну помітність і високу маневровість. Він матиме сучасну оптично-електронну локаційну систему та бортову РЛС. Виробництво трьох прототипів MMU Block планують завершити до кінця 2026 року та один прототип Block I – до 2029 року.

Розробку літака здійснюють поетапно, тому важливі системи озброєння встановлять лише на пізніших прототипах. Винищувач, який раніше був відомий як MMU (Milli Muharip Ucak), або ж TF-X першого травня 2023 року отримав офіційну назву KAAN.

Цей винищувач п'ятого покоління розробляється державною компанією аерокосмічної індустрії Türk Havacılık ve Uzay Sanayii.

На початок