У Парижі тисячі людей святкують прихід на чолі лівих. В інших містах — арешти мітингувальників

У Парижі тисячі людей святкують прихід на чолі лівих. В інших містах — арешти мітингувальників

ЗМІ
Протестив Парижі після виборів
Протестувальник кидає снаряд біля запалених велосипедів під час зіткнень з поліцією після часткових результатів другого туру дострокових парламентських виборів у Франції на площі Республіки в Парижі, Франція, 7 липня 2024 року. REUTERS/Yara Nardi

У Парижі на Площу Республіки вийшли тисячі людей, щоб відсвяткувати закінчення дострокових парламентських виборів, на яких переміг блок ультралівих "Новий народний фронт". В інших містах були протести з арештами.

Про це повідомляє французьке агентство France 24.

"Ми думали, що будемо злими, і врешті-решт ми дуже радіємо, тому ми кричимо про нашу радість", — каже 21-річний Фабіо де ла Фонтен після оголошення екзит-полів.

На загальний подив, за першими оцінками, альянс лівих партій вийшов на перше місце, випередивши президентську партію Еммануеля Макрона і "Національне обʼєднання" на третьому місці. Проте жоден з блоків не отримав абсолютної більшості. Для цього треба утворювати обʼєднання.

Серед натовпу майорів і український прапор. Антоніна Гайн "надзвичайно задоволена результатами"

"Це перемога як для мене, так і для України. Перемога Національного обʼєднання стала б катастрофою для поставок зброї та підтримки України в цілому", — сказала 24-річна каже франкоукраїнка.
У Парижі тисячі людей святкують прихід на чолі лівих. В інших містах — арешти мітингувальників
Французи на вудиці Парижа святкують парламентські вибори 7 липня 2024 року. REUTERS/Abdul Saboor

Як пише France 24, попри посмішки, пісні перемоги та полегшення у натовпі простежувалися і незадоволені обличчя. У деяких людей радість залишається стриманою та навіть "тихою". 61-річний соціальний працівник Іван Грімальді каже, що відчуває "полегшення, але не зовсім задоволений, тому що ми ще не закінчили виплачувати крайнім правим у Франції, ми їх трохи зупинили, але це ще не кінець".

"Ми відчуваємо наполовину полегшення і наполовину налякані, тому що це все ще дуже історичний рахунок", — каже 19-річна Еліз Ларше про результат ультраправих.

Її подруга Шарлотта робить ставку на три роки «пекельних боїв» через відсутність абсолютної більшості в Національних зборах.

Джерело в поліції повідомило агентству, що на площі Республіки, де спочатку кілька годин панувала дуже доброзичлива атмосфера, ввечері напали на поліцію, яка потрапила під вогонь з мінометів і снарядів. За даними штабу поліції, ввечері 7 липня на площі були присутні 8 тисяч людей. Мітинги відбувалися також у Бордо та Ліллі.

У Парижі тисячі людей святкують прихід на чолі лівих. В інших містах — арешти мітингувальників
Люди на мітингу після результатів у другому турі позачергових парламентських виборів у Франції в Нанті, Франція , 7 липня 2024 року. REUTERS/Violeta Santos Moura

За даними префектури, у Ренні на початку вечора на площі Республіки зібралися понад 750 людей, які виразили незадоволення результатам голосування. За словами журналістів, це зібрання заборонене префектурою, і поліція була присутня у великій кількості.

Поки поліція була заблокована біля вокзалу, демонстранти кидали в правоохоронців снаряди, а у відповідь отримали сльозогінний газ. У місті арештували 25 людей.

Також у Нанті 2 500 людей, за даними префектури, зібралися, щоб спостерігати за результатами в центрі міста у святковій атмосфері, зазначив журналіст AFP. Згодом вулицями відбулися мітинги, які поліція кілька разів відтіснила, застосувавши сльозогінний газ. Демонстранти влаштували феєрверк у бік поліції, яку також закидали пляшками. Деякі люди отримали опіки через коктейлі Молотова.

На початок