Україна, Молдова та Румунія співпрацюватимуть проти дезінформації РФ

Україна, Молдова та Румунія співпрацюватимуть проти дезінформації РФ

Дмитро Кулеба, Міхай Попшой, Люмініца Одобеску
Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба, Молдови Міхай Попшой, Румунії Люмініца Одобеску на зустрічі в Кишиневі, 5 липня 2024 року. Dmytro Kuleba/X

Міністри закордонних справ України, Молдови та Румунії 5 липня підписали спільну заяву про солідарність і меморандум щодо протидії дезінформації. Також країни допоможуть енергетиці України.

Про це ішлося на спільній пресконференції глав МЗС у Кишиневі.

Спільні заяви для преси робили міністри Дмитро Кулеба, Молдови — Міхай Попшой та Румунії — Люмініца Одобеску.

Кулеба нагадав, що перша трилатеральна зустріч відбувалася у листопаді 2022 року в Одесі, а друга – у Бухаресті у 2023 році.

"Сьогодні ми досягли згоди щодо низки важливих рішень, які підвищать енергетичну стійкість України та регіону. Я подякував нашим румунським та молдовським колегам за роботу над рішеннями щодо надання Україні додаткового енергетичного обладнання", — сказав Микола Кулеба.

"Сьогодні ми підписали два важливі документи в рамках тристоронньої угоди, а саме — спільну заяву трьох міністрів закордонних справ, а також меморандум про взаєморозуміння між МЗС Молдови, МЗС Румунії та МЗС України про боротьбу з дезінформацією та іноземним втручанням", — сказав Попшой.

У спільній заяві зафіксовано, що всі три країни поділяють подібні погляди та побоювання щодо нинішньої безпекової ситуації. Вони виступають за спільне, демократичне, мирне і квітуче європейське майбутнє.

Україна, Молдова та Румунія спільними зусиллями боротимуться з російською дезінформацією та активізацією зусиль з дестабілізації Молдови та Румунії.

На початок