Затриманий за ДТП на проспекті Науки проходить підозрюваним в іншій справі — прокуратура

Затриманий за ДТП на проспекті Науки проходить підозрюваним в іншій справі — прокуратура

Затриманий за ДТП на проспекті Науки проходить підозрюваним в іншій справі — прокуратура
Суспільне Харків

22-річний водій Volkswagen неодноразово порушував Правила дорожнього руху та був фігурантом двох кримінальних проваджень — про ДТП та хуліганство.

Про це 9 листопада повідомили у прокуратурі Харківщини.

"Він з групою інших осіб здійснив напад з хуліганських мотивів на інших осіб та наніс декілька ударів ножем іншим особам. Щодо цього кримінального провадження, де він фігурує в хуліганстві, направлено обвинувальний акт до суду... У ньому він є підозрюваним. Йому було обрано запобіжний захід із заставою 105 тисяч гривень. Він їм скористався", — сказав речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко.

За його словами, прокуратура клопотатиме про взяття підозрюваного у ДТП під варту без права внесення застави.

"Просимо, щоб до нього було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під варти без права внесення застави. Оскільки особа є іноземцем, вона може виїхати за територію України, законним чи незаконним способом... Також особа є фігурантом іншого кримінального провадження, де до нього вже застосовано заставу, але він вчинив інше кримінальне правопорушення", — вказує на один з ризиків речник прокуратури.

За словами Чубенка, підозрюваний неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху.

Як уточнила на засіданні суду прокурорка, підозрюваний притягався до адмінвідповідальності 26 разів.

"Тричі у 2017 році, 12 разів у 2018 році, вісім разів у 2019 році та вже тричі у 20-му році", — сказала прокурорка.

У 2018 році підозрюваного притягали за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху), ця справа була закрита після примирення сторін. У 2020 році став фігурантом справи про хуліганство.

"У 2018-му році його було обвинувачено за ч. 1 ст. 286 ККУ було направлено до Дзержинського районного суду, де він розглядався по суті, але справа була закрита по примиренню по ст. 46 ККУ, а також наявна інформація про те, що 05.08.2020 року за ч. 4 ст. 296 ККУ було направлено обвинувальний акт також до Дзержинського районного суду щодо підозрюваного", — сказала прокурорка.

Вона також повідомила, що експертиза не підтвердила алкогольного або наркотичного сп'яніння у підозрюваного в момент ДТП на проспекті Науки.

Що відомо

  • Volkswagen збив чотирьох людей на просп. Науки 7 листопада. Пішоходи чекали зеленого світла на острівці безпеки. Трьох людей доправили до лікарні: за даними поліції, це 50-річна жінка, 10-річний хлопець (раніше повідомлялося, що йому 9 років) та його 48-річний батько.
  • Водія, громадянина Єгипту, затримали того ж дня. 8 листопада йому оголосили підозру. Чи був він тверезий у момент аварії, правоохоронці ще не повідомили.
  • Після ДТП у Харкові пікетували СБУ — на думку організаторів протесту, спецслужба не контролює ситуацію з іноземними громадянами, за участі яких у місті стаються аварії.
  • 8 листопада заступник мера Харкова Ігор Терехов повідомив, що у лікарні залишаються двоє травмованих в ДТП.
  • Запобіжний захід підозрюваному обирає Київський райсуд Харкова.
На початок