У Нідерландах офіційно розпочав роботу новий уряд

У Нідерландах офіційно розпочав роботу новий уряд

новий уряд Нідерландів
Король Нідерландів Віллем-Александр, праворуч у центрі, прем’єр-міністр Дік Схооф, ліворуч у центрі, та члени нового уряду позують для групового фото в королівському палаці Huis ten Bosch у Гаазі 2 липня 2024 року. AP/Remko de Waal

У Нідерландах офіційно 2 липня розпочав роботу новий уряд. Король Нідерландів Віллем-Александр привів до присяги прем'єр-міністра, віцепрем'єрів та міністрів.

Про це повідомляє NOS.

Уряд очолив колишній голова служби загальної розвідки і безпеки Нідерландів Дік Схооф.

Вранці 16 міністрів нового уряду, включно з прем'єром та віцепрем'єрами, склали присягу у присутності короля Віллема-Александра у палаці Гейс-тен-Бос у Гаазі.

Перед тим король Віллем-Александр і Схооф підписали укази про його призначення прем'єр-міністром.

Раніше Politico повідомляло, що після шести місяців коалційних переговорів "Партія свободи" Герта Вілдерса (PVV), правоцентристська ліберальна VVD, яку представляє Марк Рютте, центристський "Новий суспільний договір" і популістська фермерська партія "BBB" завершили розподіл ключових посад у новому кабінеті.

За результати домовленостей, представники "Партії свободи" очолять п'ять міністерств: міграції, інфраструктури, охорони здоров’я, зовнішньої торгівлі та допомоги розвитку, а також економіки.

Посади міністра оборони та міністра фінансів отримали однопартійці Рютте з ліберальної партії VVD Рубен Брекельманс та Елко Гайнен.

Главою МЗС став Каспар Вельдкамп із партії "Новий суспільний договір". Він був послом в Ізраїлі та Греції. Партія матиме ще три міністерські портфелі.

Наприкінці травня ЗМІ повідомляли, що Схооф розглядається на посаду прем'єра Нідерландів. Пізніше сам Схооф підтвердив, що планує обійняти посаду глави уряду.

На початок