Де живуть найвищі підлітки та як зріст пов'язаний із харчуванням. Пояснюють учені

Де живуть найвищі підлітки та як зріст пов'язаний із харчуванням. Пояснюють учені

Де живуть найвищі підлітки та як зріст пов'язаний із харчуванням. Пояснюють учені Ілюстративне фото: pixabay

Британські учені з'ясували, що погане харчування дітей шкільного віку може бути наслідком того, що середній розрив у зрості між найвищими і найнижчими жителями різних країн становить 20 сантиметрів. Тим часом найвищі підлітки живуть у Нідерландах та Чорногорії.

Як пише BBC, команда проаналізувала дані понад 65 мільйонів дітей і підлітків у віці від 5 до 19 років з понад 2 тисяч досліджень у період з 1985 по 2019 рік. Дослідники наголосили, що відстеження змін росту і ваги дітей по всьому світу і з плином часу є важливим, оскільки вони можуть відображати якість доступного харчування і здорове середовище для молодих людей.

Так, станом на 2019 рік найвищі 19-річні хлопці жили в Нідерландах (183,8 см), а найнижчі — в Східному Тиморі (160,1 см). Водночас у Британії 19-річні хлопці мають середній зріст 1,78 м. Науковці дізналися, що в 2019 році в середньому діти та підлітки північно-західної та центральної Європи (наприклад, Нідерландів і Чорногорії) були найвищими в світі. 19-річні, які в середньому були найнижчими, жили в Південній і Південно-Східній Азії, Латинській Америці та Східній Африці.

Читайте також: "Підлітки все частіше зазнають цькування і не захищаються під час сексу — ВООЗ"

Аналіз показав, що в 2019 році:

  • в середньому 19-річні хлопчики в Лаосі були такого ж зросту (162,8 см), що і 13-річні хлопчики в Нідерландах;
  • у 19 років дівчата з Гватемали, Бангладеш, Непалу і Східного Тимору були того ж середнього зросту, що і 11-річні голландські дівчата (близько 152 см);
  • у Великобританії 19-річні хлопчики мали середній зріст 178,2 см, а дівчатка — 163,9 см.

Найбільше поліпшення середнього зросту дітей за останні 35 років було відзначено в Китаї та Південній Кореї, але в багатьох країнах Африки на південь від Сахари середня висота не змінилася або зменшилася з 1985 року.

У дослідженні також розглядався індекс маси тіла дітей: показник, який допомагає визначити, чи відповідає людина своєму зросту. Дослідники виявили, що підлітки старшого віку з найбільшим ІМТ жили на островах Тихого океану, на Близькому Сході, в США і Нової Зеландії. Тим часом 19-річні підлітки з найнижчим ІМТ жили в країнах Південної Азії, таких як Індія і Бангладеш.

За оцінками дослідників, різниця між країнами з найнижчим і найвищим ІМТ в дослідженні становила приблизно 25 кг. У деяких країнах діти досягли здорового ІМТ до п'яти років, але до 19 років вони, ймовірно, набирали надмірну вагу.

Читайте також: "Медична свобода від 14 років. Депутатка запропонувала розширити права підлітків"

До чого тут харчування

Хоча дослідники визнають, що генетика грає важливу роль у зрості і вазі окремих дітей, вони стверджують, що коли справа доходить до здоров'я всього населення, харчування і навколишнє середовище є ключовими.

Вони також стверджують, що глобальна політика в галузі харчування, переважно, орієнтована на дітей молодше п'яти років, але припускають, що необхідно приділяти більше уваги моделям зростання дітей старшого віку. Крім того, здорова вага і зріст у дитинстві та підлітковому віці мають переваги для благополуччя людей у майбутньому.

Учені запропонували вровадити талони на харчування для отримання поживних продуктів для сімей з низьким доходом і безкоштовне здорове шкільне харчування.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди