Як зареєструвати дитину до дитсадка і коли її можуть відрахувати. Пояснює освітній омбудсман

Як зареєструвати дитину до дитсадка і коли її можуть відрахувати. Пояснює освітній омбудсман

Як зареєструвати дитину до дитсадка і коли її можуть відрахувати. Пояснює освітній омбудсман Ілюстративне фото: pixabay

Освітній омбудсман України Сергій Горбачов пояснив, що зареєструвати дитину до дитячого садка можна через електронну чергу або безпосередньо у закладі дошкільної освіти. Також Горбачов пояснив, за яких умов у дитини не мають права забрати місце в дитсадку та коли можуть відрахувати.

Так, даними, у 2019 році в Україні працювало 14 898 закладів дошкільної освіти, з яких 201 приватної, 29 — державної та 14 666 комунальної форми власності. У них викладають 137 688 педагогів, а здобувають освіту 1 278 237 дошкільнят. 

"Кожна дитина має право на місце в закладі дошкільної освіти. Але проблема, коли в густонаселених регіонах дитсадки переповнені та вільних місць немає, а в регіонах з меншою густотою населення залишаються вільні місця, нікуди не зникла", — пояснив Горбачов.

Як зареєструвати дитину до дитсадка

Існує кілька способів зареєструвати дитину до дитсадка. Спосіб реєстрації дитини до закладу дошкільної освіти залежить від того, як цю процедуру організували органи управління освітою. У більшості міст зареєструвати дитину до дитсадка можна через електронну чергу, яка створюється переважно у великих містах. Стати в цю чергу можна відразу після народження дитини.

Якщо у місті чи селищі відсутня електронна черга до дитсадків, то необхідно безпосередньо прийти до закладу дошкільної освіти й запитати у керівника закладу, чи є вільні місця. Цей спосіб краще застосовувати, якщо відомо, що у регіоні проживання немає проблем із нестачею місць у дитсадку.

Інколи реєстрацію до дитсадка здійснює безпосередньо управління освітою міста, району чи ОТГ, у такому разі звертатися із цим питанням необхідно саме до цього органу.  

Щоб дитину прийняли до дитячого садочка, батькам (або особам, що їх замінюють) необхідно подати керівникові закладу заяву. Наголошується, що керівник дитсадка юридично зобов’язаний прийняти й зареєструвати заяву, навіть якщо у закладі немає вільних місць. Керівник закладу повинен надати письмову відмову.

Якщо вільні місця у дитсадку є, і заява написана, необхідно надати в заклад дошкільної освіти медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідку дільничного лікаря про  епідеміологічне оточення, свідоцтво про народження.

Для прийому дітей до дошкільного закладу (групи) компенсуючого типу, а також для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи додатково подається висновок інклюзивно-ресурсного центру, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою та індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.

Під час прийому дитини до дошкільного закладу освіти, керівник зобов’язаний ознайомити батьків або  осіб,  що  їх замінюють, зі статутом дошкільного закладу та документами, що визначають його діяльність.

Коли за дитиною зберігається місце

У державних та комунальних закладах дошкільної освіти за дитиною зберігається місце за таких умов: 

  • якщо дитина хворіє, проходить санаторне лікування або реабілітацію;
  • якщо батьки (або особи, які їх замінюють) пішли у відпустку – на час їхньої відпустки;
  • у літній оздоровчий період (75 днів);
  • під час карантину.

У приватних закладах дошкільної освіти умови збереження місця за дитиною визначаються засновником (власником) та фіксуються у договорі (контракті) на надання освітньої послуги між закладом освіти та батьками. Тобто за наявності цих умов ніхто не може відібрати у вашої дитини місце, поки вона не відвідує дитсадок.

Водночас положення не поширюється на будинки дитини, дитячі будинки сімейного  типу, дитячі будинки інтернатного типу, центри розвитку  дитини. Їхня діяльність  регулюється відповідними положеннями про ці заклади.

Умови, за яких дитину мають право відрахувати

Для відрахування дитини із закладу дошкільної освіти мають бути наступні підстави:

  • якщо батьки або особи, що їх замінюють, самі хочуть забрати дитину із закладу;
  • якщо дитина більше не може відвідувати заклад дошкільної освіти певного типу через стан здоров’я, що підтверджено медичним висновком. Цей висновок одночасно має містити  рекомендації про тип дошкільного закладу, в якому доцільне подальше перебування дитини;
  • якщо батьки або особи, що їх замінюють, без поважних причин два місяці не оплачують харчування дитини. 

Про відрахування дитини адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, письмово із зазначенням причин не менш як за 10 календарних днів. Крім того, забороняється безпідставне відрахування дитини із закладу дошкільної освіти

Читайте також

Дитсадок чи няня: на що звернути увагу, аби дитина була в безпеці

У Міносвіти розповіли, як правильно організувати дистанційне навчання для дітей

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди