Рада попередньо схвалила антикорупційну стратегію. Які пріоритети

Рада попередньо схвалила антикорупційну стратегію. Які пріоритети

Рада попередньо схвалила антикорупційну стратегію. Які пріоритети УНІАН

Верховна рада ухвалила у першому читанні антикорупційну стратегію України на 2020- 2024 роки.

Проєкт закону "Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки" був ухвалений на пленарному засіданні 5 листопада. "За" проголосувало 320 народних депутатів.

"Метою проєкт Закону є досягнення суттєвого прогресу в запобіганні та протидії корупції, а також забезпечення злагодженості й системності антикорупційної діяльності усіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування", – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Проєкт антикорупційної стратегії передбачає наступні пріоритети:

  • Ліквідація дублювання повноважень та функцій різними державними органами. Загальне спрощення та оптимізація роботи державних органів та органів місцевої влади.
  • Діджиталізація діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.
  • Забезпечення прозорості та відкритості інформації про діяльність державних органів.
  • Створення максимально зручних механізмів надання державних послуг громадянам та юридичним особам.
  • Забезпечення невідворотності покарання за корупційні дії.
  • Пропагування нетерпимості до корупції в українському суспільстві.
  • Підтримка доброчесності та поваги до верховенства права у суспільстві та серед держслужбовців.

Контроль реалізації Антикорупційної стратегії буде здійснюватися НАЗК, яке матиме право створити Координаційну робочу групу з питань антикорупційної політики. Крім того, НАЗК буде збирати та обробляти інформацію про виконання конкретних пунктів антикорупційної стратегії органами державної влади та місцевого самоврядування.

В разі остаточної ухвали, антикорупційна стратегія України буде має бути доповнена державною антикорупційно програмою, яка розробляється Національним агентством з питань запобігання корупції та затверджується Кабінетом Міністрів. Конкретні органи влади будуть керуватися у своїх діях саме антикорупційною програмою, яка буде оновлюватися щорічно.

За оцінками авторів стратегії, її реалізації допоможе Україні економити до 200 мільярдів гривень на рік через зменшення корупційних ризиків.

Що відомо

  • Проєкт Антикорупційної стратегії України був розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції.
  • Пропозиції НАЗК були передані до Кабінету міністрів 21 вересня. Кабмін на їх основі розробив текст законопроєкту
  • У ініційованому президентом Зеленським опитуванні в день місцевих виборів українців, серед іншого, запитували, чи варто запроваджувати в країні довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди