Цього року на Вінниччині випадків отруєння грибами більше, аніж торік, - говорить заступник директора обласної держпродспоживслужби Олександр Сорочан. Додає, за минулий місяць таких випадків маємо 33. Серед них і 9-тирічна дитина.
Два дні у реанімації та тиждень інтенсивного лікування — і все це після того як всією родиною повечеряли грибами, які назбирали в лісі, - розповідає вінничанка Катерина Марценюк. У неї та батьків почалася нудота, потім сильні болі у животі та запаморочення.
"Їх відварюють 2-3 рази, а ми їх готували як зазвичай - запарили і раз відварили 40 хвилин і все. Потім ми почитали що їх і в уксусі замочують і солять", - розповідає Катерина Марценюк.
На вінницькому привокзальному ринку продають білі гриби, опеньки, маслята, сироїжки та рядовку, - розповідає грибник зі стажем Катерина Антонівна. Каже, гриби збирає з 12-ти років. На ринку продає опеньки та рядовку. За кілограм просить 30-ть гривень.
Рекомендації від Держпродспоживслужби:
- Ніколи не кладіть у кошик невідомі вам гриби та остерігайтесь пластинчатих грибів.
- Під час посухи взагалі відмовтесь від збору грибів, у спеку змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду і накопичує токсини.
- Не збирайте гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки.
- Не збирайте гриби поблизу узбіч чи на радіаційно забруднених територіях.
- Уважно перевіряйте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.
- Не вживайте гриби у сирому вигляді.
- Відібрані гриби спочатку промийте, а потім відваріть декілька разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин.
- Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.