На фронті відбулося 102 бойові зіткнення — Генштаб

На фронті відбулося 102 бойові зіткнення — Генштаб

Український військовий
Український солдат готує кулемет танка під час військових навчань, 28 травня 2024 року. Getty Images/Diego Herrera Carcedo

На передовій відбулося 102 бойові зіткнення. Російські окупанти намагаються використати перевагу в живій силі та авіапідтримку. З початку доби армія РФ завдала по території України чотири ракетних із застосуванням чотирьох ракет та 43 авіаудари 69 КАБами, застосувала 364 дрони-камікадзе. Здійснила 2683 обстріли по позиціях українських військ та населених пунктах із використанням різних типів озброєння. Найгарячішою з початку поточної доби залишається ситуація на Куп’янському і Покровському напрямках.

Про це повідомив у вечірньому зведенні Генштаб станом на 23.00 годину 29 травня.

Цієї доби Повітряні сили та ракетні війська і артилерія уразили 14 районів зосередження живої сили російських окупантів.

На Харківському напрямку відбулося сім бойових зіткнень із російськими загарбниками. Відбито чотири атаки у районах села Липці і міста Вовчанськ. У останньому тривають бойові дії, також продовжується атака ворога біля села Стариця. Ситуація контрольована. 79 осіб склали втрати російських загарбників за поточну добу на цьому напрямку. Українські воїни знищили артсистему, 12 БпЛА, 10 автомобілів і одиницю спецтехніки. Крім того, за сьогодні уражено три склади з боєприпасами та вісім укриттів особового складу ворога.

На Куп’янському напрямку армія Росії 13 разів намагалася витіснити українські підрозділи із займаних позицій. Бойові дії відбувалися в районах населених пунктів Синьківка, Петропавлівка, Новоєгорівка, Дружелюбівка, Степова Новоселівка, Андріївка і Невське. Втрат позицій не допущено. На даний час продовжуються бої у чотирьох локаціях біля Петропавлівки, Степової Новоселівки, Дружелюбівки і Невського.

На Лиманському напрямку відбито п’ять спроб армії Росії просунутися вперед у районах сіл Терни, Торське та в Серебрянському лісі. Тривають бої в районі Тернів. Російські окупанти успіху не мають. Ситуація контрольована.

На Покровському напрямку протягом доби російські окупанти продовжили спроби вклинитися в українську оборону з району населеного пункту Очеретине – відбито дев’ять атак, ще одна - триває. Також ідуть бої біля Сокола, Невельського та Новоселівки Першої. Загалом, на напрямку відбулося 23 бойових зіткнення. Українські захисники вживають активних заходів щодо стабілізації ситуації.

На решті напрямків ситуація суттєвих змін не зазнала.

На початок