Верховний Суд поставив крапку в питанні застосування правопису — Кремінь

Верховний Суд поставив крапку в питанні застосування правопису — Кремінь

Верховний Суд поставив крапку в питанні застосування правопису
Верховний Суд поставив крапку в питанні застосування правопису. Суспільне Івано-Франківськ

Верховний Суд підтвердив чинність і обов’язковість застосування українського правопису, ухваленого у 2019 році.

Про це пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови повідомила у середу, 29 травня.

“Український правопис, чинна редакція якого була затверджена постановою Кабінету Міністрів України 22 травня 2019 року, успішно подолав чергову спробу послаблення позицій державної мови. Захистивши його, ми зміцнюємо основу основ національної ідентичності”, — заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Кремінь нагадав, що в січні 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису.

“Як Уповноважений із захисту державної мови я відстоював непохитність аргументів Уряду як в апеляційному, так і у Верховному Суді. Вони довели довели чинність та обов'язковість застосування українського правопису”, — наголосив Уповноважений.

З огляду на рішення Верховного Суду, Кремінь наполягає на необхідності масштабного використання чинного правопису в усіх сферах суспільного життя. Посадовець нагадав, що вже минув 5-річний перехідний період, протягом якого діяли як старі, так і нові його норми.

"Ми вимагаємо використовувати правопис повсюдно, але водночас наполягаємо на тому, щоб Міністерство освіти і науки України посилило своє відповідальне лідерство та спонукало до виконання дорожньої карти", — відзначив Кремінь.

Він також нагадав, що з 2025 року національний мультимедійний тест проводитиметься на основі чинної редакції українського правопису.

Що відомо про український правопис 2019 року

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 “Питання українського правопису”. У ній він схвалив редакцію “Українського правопису”, підготовлену спеціально створеною Українською національною комісією з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України.

Новий український правопис почав діяти із 3 червня 2019 року.

Окружний адміністративний суд Києва 28 січня визнав протиправною та скасував постанову Кабінету міністрів про встановлення нового українського правопису. У Міністерстві юстиції тоді повідомили, що вважають це рішення незаконним та оскаржуватимуть його в апеляційній інстанції. Згодом Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо відміни нового правопису.

На початок