На фронті відбулося близько 110 бойових зіткнень — Генштаб

На фронті відбулося близько 110 бойових зіткнень — Генштаб

Український боєць
Український військовий на позиціях на Запоріжжі, 16 травня 2024 року. AP Photo/Andriy Andriyenko

На передовій упродовж доби відбулося близько 110 бойових зіткнень. Російські загарбники намагаються використати перевагу в живій силі, техніці та підтримку з повітря. Українські воїни дають бій, а на окремих напрямках – самі здійснюють результативні активні дії з покращення стійкості оборони.

Про це повідомив Генштаб ЗСУ у зведенні станом на 22.30 годину 28 травня.

Протягом доби армія Росії завдала по території України три ракетні із застосуванням чотирьох ракет та 38 авіаційних ударів із застосуванням 57 КАБів, залучила 435 дронів-камікадзе. Також російські війська здійснили 2849 обстрілів по позиціях українських військ та населених пунктах із використанням різних типів озброєння.

На Харківському напрямку відбулося сім бойових зіткнень. Підрозділами Сил оборони України відбито чотири штурмові дії російських окупантів в районах Стариці та Вовчанська. Ситуація напружена, але контрольована українськими військами. На даний час триває бій в районі Вовчанська. Українські захисники активно протидіють та завдають втрат армії РФ.

Попередньо, втрати російських окупантів з початку доби на цьому напрямку становлять 68 осіб. Знищено три артилерійські системи, 12 автомобілів та три одиниці спеціальної техніки. Два танки, три артилерійські системи, сім автомобілів та одну спецтехніку було пошкоджено.

На Куп’янському напрямку відбулося 19 бойових зіткнень. Сили оборони України успішно відбили 16 атак армії РФ у районах населених пунктів Синьківка, Степова Новоселівка, Дружелюбівка, Новоєгорівка та Невське. Ще по одному бойовому зіткненню тривають в районах Петропавлівки та Невського.

На Лиманському напрямку відбулося 16 боєзіткнень. Спроби російських окупантів просунутися в районах Тернів, Торського та Серебрянського лісу успіху не мали. Попри активність російських військ, українськими військовими проводяться заходи щодо посилення переднього краю оборони.

На Сіверському напрямку російські загарбники вісім разів атакували українські позиції поблизу Білогорівки, де намагався вклинитися в бойовий порядок українських підрозділів. Ситуація напружена. Оборонці України докладають максимум зусиль аби не допустити просування російських окупантів в глибину території.

На Краматорському напрямку російський агресор шість разів намагався атакувати підрозділи Сил оборони України у районах Григорівки, Кліщіївки та Андріївки. Всі спроби були безуспішними. Втрат українських позицій не допущено.

Інтенсивно атакували російські загарбники українських захисників на Покровському напрямку. Тут впродовж дня, подекуди за підтримки авіації, застосовуючи КАБи, армія РФ здійснила 25 штурмових дій та намагалася наростити значні зусилля із вогневого контролю практично уздовж всієї лінії зіткнення. На окремих ділянках російські військові мають частковий успіх. Силами оборони України вживаються заходи щодо стабілізації ситуації та недопущення просування армії РФ.

Попередні втрати російського агресора на цьому напрямку склали понад 220 російських окупантів вбитими та пораненими. Знищено шість бойових броньованих машин, чотири автомобілі та один ПТУР. Пошкоджень зазнали одна бойова броньована машина, одна гармата та два міномети.

На Курахівському напрямку на цей час доби нараховується девʼять бойових зіткнень. Російські загарбники намагаються просунутися в районах населених пунктів Красногорівка, Костянтинівка та Водяне. Підрозділи Сил оборони України відбивають атаки армії РФ та посилюють стійкість оборонних рубежів.

На Времівському напрямку російські окупанти не полишають спроб потіснити українських захисників із зайнятих позицій. Шість атак армії РФ українські воїни відбили в районі Старомайорського. Одна ще продовжується. Сили оборони контролюють ситуацію.

На Оріхівському напрямку відбулося три бойові зіткнення. Російським окупантам не вдалося відтіснити українські підрозділи від Малої Токмачки.

На Придніпровському напрямку російські окупанти не полишають спроб вибити Сили оборони України з позицій на лівобережній частині Дніпра. 10 бойових зіткнень суттєвих змін в ситуацію на цій ділянці не внесли. Українські військові продовжують контролювати ситуацію, втрат наших позицій не допущено.

На початок