США та Індія підписали військову угоду на протидію впливу Китаю

США та Індія підписали військову угоду на протидію впливу Китаю

США та Індія підписали військову угоду на протидію впливу Китаю
. twitter.com/SecPompeo

Сполучені Штати Америки та Індія підписали військову угоду про обмін розвідувальною інформацією з супутників та постачання високотехнологічного обладнання. На думку експертів, зміцнення відносин між Індією та США направлено на протидію впливу Китаю в районі Гімалаїв.

Про це повідомляє BBC.

"Базова угода про обмін та співробітництво з питань геополітичної співпраці" була підписана на зустрічі у форматі "2+2"Зустрічі міністрів закордонних справ + міністрів оборони у Делі. Подібні документи США підписують лише із близькими партнерами, що, на думку експертів, свідчить про перехід партнерства з Індією на новий рівень.

На думку експертів, зміцнення відносин між Індією і США направлено на протидію впливу Китаю в регіоні.Угода дозволяє Індії отримати доступ до низки високоточних геопросторових та аеронавігаційних даних, які мають вирішальне значення під час проведення військових дій. Крім того, угода дозволить США забезпечувати Індію передовими навігаційними засобами та авіонікою.

Відкриття індійського оборонного ринку відкриває для США нові перспективи. Адже Індія одним з найбільших світових купців зброї та військового спорядження. Наразі від 60% до 70% оборонних поставок до Індії йдуть з Росії.

Конфлікт Індії та Китаю

У червні 2020 на китайсько-індійському кордоні в Гімалаях відбулися сутички між військовими обох країн. Згідно зі супутниковими знімками, Китай збудував на цій ділянці кордону нові оборонні споруди.

Індійсько-китайські відносини прописані у двосторонній угоді від 1954 року. Проте країни й досі не змогли владнати територіальні суперечки навколо двох регіонів — Аксай Чін та Аруначал-Прадеш, які, згідно зі Сімльською конвенцією 1914 року, відійшли від Тибету до Британської Індії.

У 1962 році в результаті прикордонної війни китайські війська зайняли Аскай Чін — територію загальною площею 38 тис. кв. км. Однак Індія досі претендує на неї, стверджуючи, що це частина її провінції Ладакх. Після цього було оголошено про припинення вогню.

Що відомо

  • Індія та США розпочали військово-політичне зближення через загострення суперечностей із Китаєм.
  • У лютому 2020 президент США Дональд Трамп вперше відвідав Індію. За підсумками зустрічей країни домовилися поглиблювати партнерство.
  • У червні на китайсько-індійському кордоні в Гімалаях відбулися сутички між військовими обох країн. Згідно зі супутниковими знімками, Китай збудував на цій ділянці кордону нові оборонні споруди. Загинуло кілька десятків прикордонників.

На початок