Вівчарки, хаскі та британці: які породи тварин найчастіше викидають у Рівному

Вівчарки, хаскі та британці: які породи тварин найчастіше викидають у Рівному

Вівчарки, хаскі та британці: які породи тварин найчастіше викидають у Рівному
. колаж: PIXABAY

Найчастіше на вулиці у Рівному викидають собак великих порід. Таку інформацію мають волонтери та представники комунальних служб, які опікуються тваринами. Серед котів безхатьками стають "помилки" недобросовісних розплідників.

1 листопада у Рівному відбувся перший забіг із собаками, який мав би привернути увагу до бездомних тварин та зібрати певну суму на для їхніх потреб. Суспільне вирішило дізнатись, які ж тварини найчастіше опиняються на вулиці.

Що кажуть в стерилізаційному центрі

У Рівному діє стерилізаційний центр при "КАТП-1728". Там безпритульних тварин тримають певний час після стерилізації і якщо новий власник не знайдеться – відпускають назад у місто. Так вимагає законодавство.

Завідувачка Центру Наталія Ющук каже: конкретних цифр щодо викинутих собак не має, адже обліку порід не ведуть. Вона змогла виділити дві породи, опираючись на власні спостереження.

"Найбільше серед породистих тварин на вулицях вівчарки та хаскі. Вівчарки при неправильному розплоді та догляді часто хворіють. Хаскі хочуть бігати, їм не місце в квартирі", каже Наталія Ющук.

У 2020 році на стерилізацію до Центру потрапило близько двох сотень собак та півтори сотні котів. Близько 90% тварин безпородні.

Що каже зооволонтерка

У Рівному проблемами тварин опікується кілька організацій. Серед них – "Благодійний фонд Іннеси Шишкіної по захисту безпритульних тварин". Його керівниця каже: саме породистих тварин рівняни позбуватися не дуже спішать, адже цуценята дорого коштують. Але найчастіше безхатьками стають безпородні собаки великих розмірів.

"Варто зазначити, що якщо у собаки є ознаки породи, але немає документів, то це безпородна собака. Люди бачать гарну картинку по телевізору, беруть собі собаку, а коли награються, виросте вище коліна – то й виганяють", каже Інеса Шишкіна.

Вона додала, що її список порід-безхатьків складається з вівчарок, лабрадорів, хаскі та лайок. Вівчарок рівняни позбуваються тоді, коли собака досягає старечого віку. А от решта названих порід мають "бродячий" характер, тому нерідко самі втікають з дому через бажання бігати, – каже Інеса Шишкіна.

"Ми не знаходили собак бійцівських порід ротвейлерів, пітбулів. Навіть метисів. Людям потрібно перестати обирати улюбленця за красою, а варто спочатку дізнатися про особливості породи. В квартирі тримати собаку, яка має бігати то вона "рознесе" всю квартиру", каже волонтерка.

Конкретніше про котів

Серед котів волонтерка Олена Грабовська, яка займається прилаштуванням безпритульних кішок, виділила дві породи: метиси британців та російської голубої кішки.

"Несвідомі заводчики позбуваються кошенят. У дорогих порід при неправильній в’язці народжують хворі, скалічені кошенята. Саме їх потім знаходять волонтери", каже Олена Грабовська.

Зооволонтерка додає, що коробки з кошенятами почали підкидати під двері волонтерам. На її думку така причина людської поведінки – у безкарності.

Що відомо

  • На сайті електронних петицій офіційного інтернет-представництва президента України періодично з'являються звернення, які стосуються захисту тварин. Вони не набирають необхідної кількості підписів.
  • Остання оприлюднена петиція датована 5 жовтня. В ній автор просить ввести штрафи тим громадянам, які позбулися тварин, вигнавши їх на вулицю. Вона набрала 235 підписів з необхідних 25 тисяч.
  • Згідно Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" відповідальність за життя, умови утримання та контроль над розмноженням домашньої тварини лежить на власнику тварини.
  • В лютому 2020-го у Рівному спалили собаче поселення біля Пагорбу Слави. У червні аналогічний випадок стався у Басовому Куті.
  • Протягом 2020-го року поліція на Рівненщині відкрила 15 кримінальних проваджень за ст. 299 Кримінального Кодексу України щодо жорстокого поводження з тваринами. З них 10 справ закрито. Дві з них скерували до суду, по трьох триває слідство.
На початок