Виборча дільниця у Сумах змінила адресу за три дні до виборів

Виборча дільниця у Сумах змінила адресу за три дні до виборів

Виборча дільниця у Сумах змінила адресу за три дні до виборів Суспільне Суми

У Сумах виборча дільниця, яка розташовувалась у приміщенні "Рембуд" на вул. Героїв Крут, 50Б, змінила адресу і тепер працює на вул.Інтернаціоналістів, 22. Запрошення виборцям, які голосують на цій дільниці, затримали майже на тиждень.

Рішення про переніс дільниці ЦВК прийняла 22 жовтня. Тут мають проголосувати понад дві тисячі виборців.

Виборча дільниця у Сумах змінила адресу за три дні до виборівСуспільне Суми

Про те, що власник приміщення відмовився надавати його для дільниці, розповідає секретарка ДВК Лариса Шелехова, вони дізнались 13-го жовтня.

"Ми 14-го числа вже отримали це приміщення, зв’язалися з власником, нам його відкрили, показали. Ми склали акти, що воно відповідає процесу виборів. Було дуже багато нарікань, що перенесена дільниця, і, таким чином, я не очікую великої явки у зв’язку з тим, що це дуже велика відстань. Якщо молодь ще зможе прийти, то багато виборців більш похилого віку прийти не зможуть", - переконана Шелехова.

Виборча дільниця у Сумах змінила адресу за три дні до виборівСуспільне Суми

Запрошення виборцям розпочали роздавати 23 жовтня, розповідає голова комісії Олександр Шумаєв. Вони відрізнятимуться від інших, бо, через брак часу, на них не вказали імена та прізвища людей. Запрошення, на яких була вказана попередня адреса, роздавати не мали права, говорить Шумаєв.

Виборча дільниця у Сумах змінила адресу за три дні до виборівСуспільне Суми

На будинках, які належати до цієї дільниці, за словами Лариси Шелехової, оголошення про зміну адреси друкували та розклеювали за власний кошт.

Біля приміщення "Рембуд", де до цього розміщувалась дільниця, оголошень про її переїзд немає. Тут повідомляють, що заклад на карантині до 1 листопада. Телефоном директор фірми Валентин Костюк повідомив, що він у лікарні й поки коментувати ситуацію не буде.

"Проблеми з приміщенням не перший рік, не перші вибори. Так само була ситуація під час останньої виборчої компанії, теж були проблем з цим приміщення, теж не пускали дільничну виборчу комісію туди працювати. Там була ситуація, тільки після того, як наш спостерігач прийшов і сказав: пустіть комісію, це незаконно, - їх пустили. Тобто, власне міська влада і в тому числі навіть ТВК вищого рівня, враховуючи проблемність приміщення, мала б вирішувати заздалегідь це питання", - вважає координаторка спостереження за виборами мережі "Опора" в Сумській області Ольга Коренєва.

Читайте також: Як підготуватися до місцевих виборів і не зламати собі голову. Інструкція

В 11-12-му мікрорайонах практично відсутні приміщення державної комунальної форми власності, розповів начальник відділу організаційно-кадрової роботи Сумської міськради Андрій Антоненко. "І ТВК добре знає, що у наших загальноосвітніх навчальних закладах по три, по чотири виборчих комісії працює. Знайшовся інший приватний власник, який погодився надати своє приміщення. Немає тут нічого страшного. Є приватні власники, які розпоряджаються своїм майном на власний розсуд", - розповів Антоненко.

На цій дільниці мають проголосувати 2064 людини.

Територіальні межі дільниці 590925 (вул. Інтернаціоналістів, 22)

  • вул. Героїв Крут. 50-50Б
  • вул. Героїв Крут, 70А-70Б
  • вул. Героїв Крут. 74А, 74Б, 74В
  • вул. Героїв Крут, 78
  • вул. Героїв Крут, 80 А-Б
  • вул. Героїв Крут, 82А- 82 Б

За інформацією Ольги Коренєвої, про те, що приміщення не належить підприємству "Рембуд", директор фірми Валентин Костюк повідомляв міську раду листом у липні 2020 року. Також у документі зазначено, що розпоряджатися даним майном вони не можуть.

Виборча дільниця у Сумах змінила адресу за три дні до виборівМережа "Опора"

Що відомо

  • У Сумах військового волонтера облили зеленкою за сумнів у справжності посвідчення учасника бойових дій. Конфлікт виник між двома волонтерами, один із яких балотується в мери.
  • У Сумах підлітки роздавали листівки із закликами не приходити на голосування через "критичну ситуацію з COVID-19 в місті" нібито від імені Сумського міського голови Олександра Лисенка.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди