Харківський парк Горького отримав позов на понад 270 млн грн

Харківський парк Горького отримав позов на понад 270 млн грн

Харківський парк Горького отримав позов на понад 270 млн грн
centralpark.kh.ua

Понад 270 мільйонів гривень хоче стягнути банк-кредитор з комунального підприємства "Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького". Харків позичив гроші дев'ять років тому на реконструкцію і нові атракціони. Більшу частину боргу не погасили.

20 жовтня у Господарському суді чекали на сторони справи. Сергій Денисенко, представник кредитора, "Промінвестбанку", пояснив суть претензій:

"Позов поданий у зв’язку із невиконанням боржником, парком Горького, зобов’язань щодо повернення кредитних коштів. Поки стягується саме з парку Горького та його поручителя — це Харківський метрополітен. Стягується, описується майно, арештовується й реалізується, якщо є підстави для цього".

Частина з-понад 270 млн грн — гроші, які дев'ять років тому парк Горького брав на реконструкцію. Підприємство позичило 20 млн євро, з яких 12,5 отримали у валюті, решту — у гривні.

Представники парку на засідання суду 20 жовтня не прийшли. З відповідачів — тільки юристи "Харківського метрополітену", майнового поручителя. Із позовом не згодні, сказала начальниця служби правового забезпечення КП "Харківський метрополітен" Світлана Колесан.

"Ми — сторона поза кредитним договором. Все буде пояснено в судовому засіданні. Рішення буде приймати суд. Від нас залежить тільки відстояти свою позицію", — сказала Колесан.

У заставі за кредитом — дев'ять муніципальних об'єктів, в тому числі них Палац Спорту, кіноконцертний зал Україна, будівлі міської ради та Бюро технічної інвентаризації, Палац дитячої та юнацької творчості, Будинок актора, кілька приміщень колишніх дитячих садочків.

Повернути гроші парк мав до 2015 року. Погашення кредиту за цей час подовжували тричі, розповів представник громадської організації "Харківський антикорупційний центр" Євген Лісічкін.

"Наприклад, в червні 2015 року сума, яку не віддав парк Горького, була 8,5 мільйонів євро і 73 мільйони гривень. Зараз 6,5 мільйонів євро і 52 мільйони гривень. Тобто за 5 років вдалося просунутися на два мільйони євро і приблизно 20 мільйонів гривень", — сказав Лісічкін.

У міськраді справу Суспільному не прокоментували. Речник парку Горького сказав, що перебуває у відпустці. В адміністрації на телефонні дзвінки не відповіли.

Засідання суду 20 жовтня відклали.

"Засідання було відкладене у зв’язку із поданням клопотання першого відповідача про перенесення судового засідання", — сказала речниця Господарського суду Харківської області Олена Орлова.

Суд призначив засідання на 24 листопада.

Вибір редакції

На початок