Закон про мобілізацію направили на підпис Зеленському

Закон про мобілізацію направили на підпис Зеленському

Закон про мобілізацію направили на підпис Зеленському
Президент України Володимир Зеленський. ОПУ

Закон про мобілізацію підписав голова Верховної ради Руслан Стефанчук, тепер його відправили на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Про це йдеться у картці документа на сайті парламенту.

Повідомляється, що закон передали на підпис президенту 16 квітня. Напередодні, 15 квітня, стало відомо, що документ підписав голова Ради Стефанчук.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт №10449 про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію.

Основні положення:

  • Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.
  • Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.
  • Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.
  • Військовозобов'язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.
  • Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.

На початок