Понад половина українців переконані, що місцеві вибори нічого не змінять

Понад половина українців переконані, що місцеві вибори нічого не змінять

Опитування
Понад половина українців переконані, що місцеві вибори нічого не змінять УНІАН

Більшість опитаних соціологічною групою "Рейтинг" українців вже визначились, за кого вони голосуватимуть на місцевих виборах 25 жовтня. Крім цього, більш ніж половина опитаних вважає, що у їхньому місті або селищі після виборів нічого не зміниться.

За результатами опитування, 58% респондентів зазначили, що вже визначилися, за кого голосуватимуть на вборах, а 40% ще думають над цим. Серед тих, хто зазначив, що обов’язково прийде на дільниці, визначених – 73%. Відносно вищий рівень визначеності – серед осіб старшого віку

Серед опитаних, 34% вважають, що ситуація у результаті виборів в їх місті або селі покращиться. 52% респондентів вважають, що нічого не зміниться і лише 6% переконані, що вона погіршиться.

Крім цього, 76% респондентів вважають, що на виборах будуть фальсифікації. 48% з них переконані у тому, що фальсифікації будуть незначними, і 28% – що будуть значними. Лише 16% опитаних вважають, що фальсифікацій не буде взагалі.

Також 62% респондентів негативно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики та партії допомагають виборцям матеріально (роздають пайки, гроші, кошти на ремонт і лікування). 19% ставляться нейтрально, і лише 15% – позитивно. Попри це, лише 6% стикалися зі спробами підкупу особисто, 11% знають про це від родичів та знайомих. 81% – не мали такого досвіду під час цієї виборчої кампанії. 

Довідка. Опитування провела Соціологічна група "Рейтинг" 16-19 жовтня 2020 року серед 5000 респондентів по всій Україні, за винятком тимчасово окупованих територій. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів). Похибка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.

Що відомо

  • Більшість українців заявили про намір взяти участь у виборах 25 жовтня, утім, у разі погіршення ситуації з поширенням COVID-19, явка виборців на голосування може знизитись на 10%. Попри це, за останні два тижні зросла кількість тих, хто готовий прийти на дільниці навіть у разі загострення епідемії. 
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди