Візит до дитячого стоматолога: чи нестиме відповідальність лікар при помилковому діагнозі

Візит до дитячого стоматолога: чи нестиме відповідальність лікар при помилковому діагнозі

Візит до дитячого стоматолога: чи нестиме відповідальність лікар при помилковому діагнозі pexels

Що мають знати батьки про візит до дитячого стоматолога та яку відповідальність нестиме лікар при помилковому діагнозі, про це в ефірі Українського радіо "Рось" розповів головний позаштатний стоматолог УОЗ ЧОДА, заслужений лікар України Іван Коваленко.

Молочні зуби треба берегти до прорізування постійних, видаляти лише тоді, коли не можна провести терапевтичне лікування. Адже коли зуб видаляють у ранньому віці, дитину кожні пів року має консультувати ортодонт, розповів стоматолог Іван Коваленко.

За словами лікаря, природа не любить пустоти. Там, де видалили зуб, відбувається міграція сусідніх зубів, відповідно, розвиток щелепи призупиняється в тому місці. Передчасна втрата молочного ряду може привести до формування неправильного прикусу. Видаляти зуби дітям стоматолог рекомендує лише в крайніх випадках і лише за медичними показами.

" Щоб зберегти молочні зуби, треба, щоб дитина жувала тверду їжу. За власними спостереженнями, коли ми обстежуємо дітей сільської місцевості та міської, потреба дітей в ортодонтичній допомозі значно вища у містах, ніж у селах. Є святе правило — дитина повинна з'їсти як мінімум два яблука вдень", — зауважив лікар.

За словами фахівця, під час лікування лікар повинен говорити про всі за та проти, вивчати рентгенологічні знімки, визначати оптимальний план процедури, враховуючи при цьому індивідуальні особливості пацієнта.

За словами адвоката Андрій Вовка, якщо запропоноване лікування (методика лікування) зашкодила пацієнту потрібно:

  • фіксувати дії, які зробив лікар, а саме те, що пацієнт отримував медичні послуги в цього лікаря;
  • перевіряти запис в медичній картці про зроблену процедуру; також має бути договір з лікарем, акт наданих послуг та чек за оплату лікування;
  • звертатися до вищих органів, які мають право перевіряти лікаря, що проводив лікування;
  • звертатися із заявою до поліції (якщо лікування призвело до втрати органу чи його функції).

Авторка Альона Ніколенко

https://www.mixcloud.com/radioros/15-10-тема-дня-що-мають-знати-батьки-під-час-лікування-дитини-в-стоматолога/

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди