У столиці Чилі під час акцій протесту демонстранти пограбували та спалили дві католицькі церкви, одна з яких є однією з найстаріших у місті.
Як повідомляє El Mundo, демонстрації у столиці країни Сантьяго-де-Чилі, які розпочались 18 жовтня, були присвячені річниці від початку масових демонстрацій, які розпочалися минулого року через соціальні негаразди в країні. У цьогорічних акціях взяли участь десятки тисяч людей.
Спочатку демонстранти спалили церкву Сан-Франциско-де-Борха, яку регулярно використовували для церемоній місцеві карабінери. Окрім того, вони пограбували церкву, а також винесли з неї на вулицю та спалили деякі ікони.
За кілька годин натовп підпалив церкву Асунсьона, яка є однією з найстаріших у чилійській столиці. За деякий час після цього охоплений вогнем шпиль храму впав на землю.
Обидві церкви знаходяться поблизу Площі Італії, яка стала епіцентром протестів.
"Ми відчуваємо обурення й сум через пожежу та руйнування приходу Ла-Асунсьйон, а також напад на церкву Сан-Франциско-де-Борха, які є історичними будівлями", – заявила міністерка культури, мистецтва та чилійської спадщини Консуело Вальдес.
Також демонстранти звели на вулицях барикади та пограбували кілька магазинів, повідомляє видання.
Через що протестують чилійці
Протести в Чилі розпочалися восени минулого року через рішення уряду збільшити вартість проїзду в столичному метро. Це стало причиною масштабних демонстрацій. Учасники виступали проти соціальної нерівності та чинної політики уряду. Через демонстрації у країні загинули понад 30 осіб.
25 жовтня в країні має відбутись референдум щодо засад нової Конституції, оновлення якої, зокрема, вимагали протестувальники. Громадянам Чилі належить відповісти на питання: "Чи виступаєте ви за прийняття нової Конституції?" і "Хто повинен її розробити?". Референдум мали провести ще навесні, проте його перенесли через пандемію.