PepsiCo відкрила новий завод солоних закусок у Росії

PepsiCo відкрила новий завод солоних закусок у Росії

PepsiCo відкрила новий завод солоних закусок у Росії в Новосибірську
Логотип Pepsico на офісній будівлі в Кракові, Польща, 22 лютого 2024 року. Getty Images/Jakub Porzycki/NurPhoto

Американська компанія PepsiCo запустила першу чергу заводу снеків і солоних закусок під Новосибірськом у Росії.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Як пише DW з посиланням на ТАСС, потужність виробництва — 60 000 тонн на рік. Ще п'ять ліній планується відкрити пізніше.

"Підприємства нашої області постачають туди спеціальну картоплю тих сортів, які прийнятні для виробництва чіпсів", — цитує мовник міністра сільського господарства регіону Євгена Лещенка.

Зазначається, що запустити проєкт планувалося 2021 року, на що компанія витратила понад 12 млрд рублів. За словами міністра, завод був орієнтований на постачання в Сибірському федеральному окрузі та за кордон, але поки що незрозуміло, коли підприємство вийде на проєктну потужність, тому що виникли складнощі з постачанням технологічного обладнання.

За словами Лещенка, "воно все імпортне, перебуває під санкційними обмеженнями".

Як відзначає DW, у березні 2022 року PepsiCo повідомила про припинення продажу напоїв, інвестпроєктів і рекламних активностей у Росії. Водночас американська компанія залишається одним із головних у РФ виробників молочної продукції — їй належить бренд "Вімм-Білль-Данн". Наприкінці 2023 року ЗМІ стверджували, що PepsiCo продає молокозавод у Краснодарському краї компанії, пов’язаний з "Агрокомплексом" ексглави Мінсільгоспу РФ Олександра Ткачова.

Компанія працює в Росії понад 60 років, і її кола була одним із небагатьох західних продуктів, дозволених у Радянському Союзі до його розпаду.

У вересні 2022 року стало відомо, що PepsiCo Inc припинила виробництво Pepsi, 7UP і Mountain Dew в Росії. Сталося це майже через пів року після того, як американська компанія заявила, що призупинить продажі і виробництво.

На початок