У Запоріжжі відбулися бої національного чемпіонату з дзюдо

230 спортсменів з 19 регіонів України протягом двох днів 14-15 жовтня розіграли у Запоріжжі нагороди національного чемпіонату з дзюдо.

У командному заліку перше місце вибороли представники Дніпропетровщини, другими стали дзюдоїсти з Києва, третіми – господарі змагань – запоріжці. На рахунку місцевих спортсменів сім нагород, три з котрих найвищого ґатунку. Майстриня спорту міжнародного класу та лідерка звітних змагань вагової категорії до 57 кілограмів, запоріжанка Марія Скора підтвердила статус фаворитки у перший день чемпіонату. У фіналі вихованка бригади наставників під керівництвом Андрія Бондарчука впоралась із супротивом своєї давньої знайомої – представниці Київщини Анастасії Чижевської та здобула перше золото для запорізької команди.

"Все вдалося, однак після тривалого карантину відчувалось, що впевненість боротьби поки не та, як того хотілося. Все ж таки півроку не боролася на офіційних змаганнях. Цей чемпіонат був для мене особливим, адже вдома завжди відчуваєш певне додаткове психологічне навантаження, але я впоралась", - каже Марія Скора.

Важким видався шлях до головного поєдинку змагань для досвідченого майстра татамі Вадима Синявського, який починаючи з 2007 року завжди був серед призерів національних чемпіонатів. У Тимура Валєєва з Дніпра Вадим виграв за рахунок більш виважених тактичних дій за попередженнями."Я мріяв, коли завжди боровся, аби чемпіонат України відбувся вдома і мріяв його виграти. Зараз можна впевнено говорити, що моя мрія здійснилась. У свої 33 роки я його досяг. Дуже щасливий тому, що зараз на трибунах були мої рідні та близькі люди, а ще мій маленький синочок, якого я тепер візьму із собою на п’єдестал під час нагородження", - розповідає Вадим Синявський.

Ще одне золото до скарбнички господарів поклав багаторазовий чемпіон України, важковаговик Станіслав Бондаренко, який у фіналі провів вдалий кидок та виграв у дніпровця Федора Панька. Крім трьох чемпіонських титулів в активі запоріжців чотири бронзові нагороди. Третіми у своїх вагових категоріях стали Дмитро Пилипенко, Віталій Шепель, Данило Гуцол та Галина Тарасова.

За підсумками чемпіонату країни відбудеться формування національної збірної для участі у наступних офіційних міжнародних турнірах.