Опубліковано текст законопроєкту "слуг народу" про медіа

Опубліковано текст законопроєкту "слуг народу" про медіа

Опубліковано текст законопроєкту "слуг народу" про медіа

На сайті Верховної Ради з'явився текст проєкту закону про медіа, поданого нардепами від "Слуги народу" і членом групи "За майбутнє" Іриною Констанкевич.

"Законом визначаються загальні вимоги до суб’єктів у сфері медіа, зокрема вимоги щодо прозорості структури власності та контролю, а також вимоги до кожного окремого виду суб’єктів у сфері медіа", – йдеться в пояснювальній записці.

Ліцензуванню відповідно до законопроєкту підлягає виключно мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України та постачання електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного ресурсу.

Передбачається, що обов’язковій реєстрації підлягають суб’єкти, що здійснюють мовлення без використання радіочастотного ресурсу, суб’єкти у сфері друкованих медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, а також суб’єкти у сфері медіа, в тому числі й нерезиденти України, які надають користувачам на території України доступ до своїх медіа-сервісів на умовах, що передбачають оплату користувачами доступу чи користування такими медіа-сервісами.

"Суб’єкти у сфері онлайн-медіа та платформи спільного доступу до інформації самостійно приймають рішення про реєстрацію", – йдеться у тексті.

Законопроєктом також встановлюються заходи реагування на порушення законодавства у сфері медіа та санкції за порушення законодавства у сфері медіа.

Санкціями за порушення вимог законодавства та/або умов ліцензії є: стягнення штрафу; анулювання ліцензії та/або скасування реєстрації; заборона поширення медіа на території України.

Окремим розділом законопроєкту визначаються обмеження, пов’язані зі збройною агресією.

Так, зокрема, в медіа забороняється поширювати:

1) матеріали, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора, її посадових осіб, осіб та організацій, що контролюються державою-агресором, та їх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною збройну агресію, анексію території України, порушення територіальної цілісності, суверенітету України, зокрема і публічне заперечення зазначених дій;

2) недостовірні матеріали щодо збройної агресії та діянь держави-агресора, її посадових осіб, осіб та організацій, що контролюються державою-агресором, у разі, якщо наслідком цього є розпалювання ворожнечі та ненависті або заклики до насильницької зміни територіальної цілісності чи конституційного ладу;

3) програми та матеріали (крім інформаційних та інформаційно-аналітичних), серед учасників яких є особи, внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національному медіа-простору України, який затверджує Нацрада.

Окрім того, Національна рада відмовляє в реєстрації іноземного лінійного медіа, що зареєстроване в державі-агресорі або якщо Нацрадою виявлено ознаки того, що редакційний контроль щодо такого іноземного лінійного медіа здійснюється фізичними або юридичними особами – резидентами держави-агресора.

Крім того, суб’єктом у сфері медіа в Україні не може бути фізична особа, яка є громадянином держави-агресора.

Також суб'єктами медіа не можуть бути юридичні особи, в яких власниками істотної участі, контролерами чи бенефіціарами є громадяни чи юридичні особи держави-агресора; юридичні особи, що отримують фінансування від громадян або юросіб держави-агресора.

Як відомо:

  • Народні депутати України подали у Верховну Раду законопроєкт №2693 про діяльність медіа. Про це повідомляє сайт парламенту.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди