Запоріжжя приєдналося до європейської кліматичної угоди

Запоріжжя приєдналося до європейської кліматичної угоди

Запоріжжя приєдналося до європейської кліматичної угоди Суспільне Запоріжжя

На Міжнародному екофорумі, що стартував 15 жовтня у Запоріжжі, була підписана «Угода мерів щодо клімату та енергії». Таким чином, посадовці Запорізької міськради взяли на себе зобов’язання до 2030 року на 30% скоротити викиди вуглекислого газу.

4-й міжнародний «ЕкоФорум – 2020» розпочав свою роботу у запорізькому виставковому центрі «Козак–Палац». Організаторами заходу виступили Запорізька міська рада, торгово-промислова палата за підтримки Міністерств освіти і науки та захисту довкілля та природних ресурсів України. Наскрізним питанням цьогорічного форуму стали кліматичні зміни – як одна з найбільших загроз сучасності.

"Адаптація міських систем до глобальних змін клімату це не лише проблема нашого міста – це глобальна проблема взагалі на всій земній кулі. Температура повітря, що сьогодні по Запоріжжю вона піднялася десь на 4 градуси за останні 100 років," - зазначив заступник міського голови Запоріжжя Валерій Еделєв. Окрім підписання європейської кліматичної угоди, також була підписана угода про спільні дії у сфері покращення стану довкілля у Запоріжжі між Запорізькою міською радою та промисловими підприємствами.

В рамках екофоруму також обговорювалися питання інвестицій в "зелену" енергетику. Присутній на форумі тимчасово виконуючий обов’язки голови Державного агентства з ефективності та енергозбереження України Костянтин Гура повідомив, що за останні 5 років більше ніж 6 мільярдів євро було залучено в сектор "зеленої" енергетики: "це енергоефективність + відновлювальна енергетика і ми не дивлячись ні що хотіли б залишити цей позитивний тренд. Тому, над важливо створювати нові інструменти і над цим ми працюємо для того, щоб спрощувати залучення інвестицій," - підкреслив Костянтин Гура.

В рамках триденного заходу відбудеться більше 20 подій: конференції, дискусії, лекції, в яких візьмуть участь більше 80-ти українських і закордонних спікерів. А також впродовж цих днів працюватимуть експозиції екологічних розробок від промислових компаній Запорізького регіону.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди