"Слідство. Інфо" подало до суду на Раду

"Слідство. Інфо" подало до суду на Раду

"Слідство. Інфо" подало до суду на Раду
Верховна рада України. Фото: УНІАН

Редакція "Слідства. Інфо" подала судовий позов на Апарат Верховної ради через відмову надати публічні дані за журналістськими запитами.

Про це агентство повідомило на власному сайті.

Як зазначається, предстаники ЗМІ надсилали запити до Апарату ВР 2 січня, 1 лютого та 8 лютого 2024 року. Звернення стосувалися інформації про службові відрядження народних депутатів за кордон від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Двічі редакція отримувала однакові відповіді про те, що Апарат Ради не має запитуваних даних, оскільки їх потрібно узагальнювати та здійснювати аналітичну обробку.

Парламент посилався на підпункт 3 пункту 2 розпорядження спікера від 11 травня 2011 року № 393, згідно з яким Апарат ВР "не є розпорядником інформації за запитами на інформацію щодо інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб".

У відповіді на третій запит керівник Управління з питань звернень громадян відмовився надати дані з посиланням на те, що поширення інформації про діяльність Ради, її органів та нардепів в умовах воєнного стану обмежено.

Окрім цього, в листі вказали, що закордонні візити парламентарів "набули значної ваги", а "результатом перемовин і консультацій з міжнародними партнерами є збільшення обсягів важливої для країни військової та гуманітарної допомоги, закладення підґрунтя для стабілізації економіки та повоєнної відбудови України".

В Апараті вважають, що поширення запитуваної інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, що значно переважатиме суспільний інтерес.

Своєю чергою керівниця "Слідства. Інфо" Анна Бабінець підкреслила, що "шкоду національним інтересам завдають депутати типу [Юрія] Арістова, які отримують дозвіл на робоче відрядження, а потім зі сім'єю зависають на Мальдівах".

"Якби ми не викрили депутата на відпочинку, в Раді й далі вважали б, що він їздив за кордон по роботі. Тому це абсолютно у національних інтересах — знати, куди та навіщо літають за кордон народні обранці. До речі, за гроші українців. Ми впевнені, що ця інформація має бути публічною і тому подали до суду на ВР", — написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Арістова помітили на Мальдівах під час війни

Як писало Слідство.Інфо, посилаючись на джерела, Арістова бачили у Waldorf Astoria Maldives. Це п’ятизірковий курорт, який налічує 119 вілл. Працівники готелю підтвердили, що нардеп був їхнім гостем, але вже виселився.

Вартість проживання на двох за одну ніч у цьому готелі, відповідно до цін на сервісі Booking.com, від 100 тисяч гривень до 323 тисяч гривень. Також у готелі є позиція за понад мільйон гривень за одну ніч — з трьома спальними кімнатами, басейнами та доступом до пляжу. У якій саме віллі відпочивав нардеп з України — невідомо.

Нардеп і його помічниця не відповіли на запити журналістів. Дружина Арістова заявила, що він був у Вільнюсі, додавши, що "у неї своє особисте життя, а у чоловіка — своє". Фото зі столиці Литви перед самітом НАТО Арістов публікував у Facebook 7 липня.

25 липня 2023 року спікер Руслан Стефанчук повідомив, що Арістов написав заяву про складання повноважень народного депутата.

Через два дні Рада проголосувала за припинення депутатських повноважень Арістова, якого раніше помітили на курорті на Мальдівах.

27 липня за матеріалами розслідування ДБР та СБУ генпрокурор повідомив нардепові про підозру за ч. 1 ст. 366 КК України.

Як зазначили у ДБР, Арістов підозрюється у внесенні службовою особою неправдивих відомостей до офіційних документів для організації елітного відпочинку на островах в Індійському океані.

На початок