МЗС Німеччини працює над переконанням Шольца передати Україні ракети Taurus

МЗС Німеччини працює над переконанням Шольца передати Україні ракети Taurus

ЗМІ
Бербок і Шольц
Канцлер Німеччини Олаф Шольц (праворуч) і міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (ліворуч) розмовляють під час щотижневого засідання кабінету міністрів у канцелярії в Берліні, Німеччина, 5 липня 2023 року. Фото: AP/Michele Tantussi

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок кулуарно намагається переконати канцлера Олафа Шаольца поставити в Україну крилаті далекобійні ракети Taurus.

Про це пише німецький щотижневий журнал Der Spiegel.

Бербок виступає за постачання ракет Києву, а Шольц неодноразово висловлювався проти цього. Проте керівниця МЗС, як зазначає журнал, сподівається змінити думку канцлера.

На відміну від дискусій про постачання танків Україні півтора роки тому, Бербок протягом кількох місяців утримувалася від публічних заяв щодо Taurus. Навіть у дискусіях із журналістами вона говорить на цю тему однозначно. Натомість тепер глава зовнішньополітичного відомства покладається на своїх союзників, підкреслює видання.

Однак для міністерки, як вказує Der Spiegel, йдеться про набагато більше, ніж просто одна система озброєння. Україна, за твердженням журналу, дедалі більше займає оборонну позицію. На думку джерел з оточення міністерки закордонних справ, у цій ситуації було б важливо, якби канцлер дав зрозуміти німцям, що означатиме поразку в Україні задля безпеки Європи. Однак поки що, як пише журнал, Бербок не вдалося схилити Шольца на свій бік.

Раніше газета Frankfurter Allgemeine Zeitung з посиланням на власні джерела повідомляла, що МЗС Німеччини розглядає не лише ідею кругового обміну крилатими ракетами Taurus з Великою Британією, в рамках якого Київ може отримати від Лондона більше ракет Storm Shadow, а й варіант прямої передачі Taurus Сполученому Королеву. Ідея полягає в тому, щоб потім поставити Taurus із Британії на Україну без участі німецьких військових. Проте цей варіант також був відхилений у Відомстві федерального канцлера.

МЗС Німеччини працює над переконанням Шольца передати Україні ракети Taurus
Характеристики німецької далекобійної ракети Taurus. Графіка: Суспільне

На початок