Reuters: Росія глушила сигнал літака з міністром оборони Британії

Reuters: Росія глушила сигнал літака з міністром оборони Британії

ЗМІ
Гранд Шаппс
Міністр оборони Сполученого Королівства Гранд Шаппс. Фото: Getty Images

Росія заглушила супутниковий сигнал літака Королівських військово-повітряних сил, який використовує міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

Про це виданню Reuters повідомило джерело в уряді та журналісти, які подорожували з міністром.

Літак, який 13 березня повертався до Сполученого Королівства з Польщі, був заблокований близько 30 хвилин, коли пролітав біля Калінінградської області РФ.

Сигнал GPS та інтернет на борту літака були недоступними під час польоту літака над Калінінградом. Речник британського прем'єр-міністра Ріші Сунака підтвердив, що інцидент стався в 13 березня і "не був незвичайним".

"Це не загрожувало безпеці літака, і нерідко літак відчував перешкоди GPS поблизу Калінінграда, який, звичайно, є територією Росії", — сказав речник агентству Reuters.

Росію також звинуватили у приглушенні сигналів GPS у сусідніх країнах, таких як Фінляндія, ще у 2010-х роках.

Видання зазначає, що інцидент з британським літаком стався на фоні заяви Шеппса про продовження розміщення британських систем ППО Sky Sabre у Польщі до кінця 2024 року.

У своїй щоденній оцінці Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що подібні інциденти сталися в країнах Балтії та Польщі наприкінці грудня 2023 року та на початку січня 2024 року та можуть бути пов’язані з діяльністю російської радіоелектронної боротьби в Калінінграді.

На початок