Чому нагородження "20 днів у Маріуполі" не включили в телеверсію "Оскар" — роз'яснення Disney Entertainment

Чому нагородження "20 днів у Маріуполі" не включили в телеверсію "Оскар" — роз'яснення Disney Entertainment

 "20 днів у Маріуполі" не включили в телеверсію "Оскар" — роз'яснення Disney Entertainment
Оскар за фільм про Маріуполь. Фото: REUTERS/Mike Blake

Нагородження фільму “20 днів у Маріуполі” не включили в скорочену міжнародну телеверсію церемонії “Оскар” через часові на обмеження, передбачені для короткої версії шоу.

Про це у Disney Entertainment заявили у відповіді на запит Української служби Голосу Америки.

Зазначається, що окремі категорії та частини шоу не вдалося включити до 90-хвилинної версії для міжнародної аудиторії через часові обмеження. При цьому вибір номінацій для скороченої версії визначили заздалегідь упродовж процесу планування декілька тижнів тому, заявили у Disney Entertainment.

“Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі “20 днів у Маріуполі”, до скороченої версії включено”, — зазначили в Disney Entertainment.

В компанії додали, що ліцензію на показ як повної церемонії наживо, так і альтернативної 90-хвилинної версії шоу в Україні надали Суспільному. Disney Entertainment заявили, що звернулись до Суспільного про те, у якому вигляді церемонію транслювали в Україні.

Напередодні стало відомо, що організатори вирізали номінацію "Найкращий повнометражний документальний фільм", у якій переміг фільм "20 днів у Маріуполі" українського режисера Мстислава Чернова, зі скороченої міжнародної телеверсії 96-ї Церемонії вручення нагород премії "Оскар". З неї вирізали також і нагородження за деякими іншими номінаціями.

Суспільне Культура цьогоріч вдруге було ексклюзивним транслятором церемонії. У ніч з 10 на 11 березня Суспільне Культура у прямому ефірі показувало церемонію нагородження.

11 березня о 20:30 на телеканалі Суспільне Культура був запланований показ міжнародної скороченої версії. Проте після отримання матеріалів для трансляції від організаторів команда виявила, що нагородження українських документалістів відсутнє.

Команда Суспільного висловила своє обурення організаторам цьогорічної премії The Walt Disney Company Limited. Замість скороченої версії для українських глядачів Суспільне Культура заявила, що покаже повну версію, що була в прямому ефірі в ніч проти 11 березня.

Історична перемога "20 днів у Маріуполі"

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

"20 днів у Маріуполі" отримали "Оскар" за найкращий повнометражний документальний фільм — це перша перемога на премії для України. У своїй промові Чернов заявив, що хотів би, аби не довелося знімати цей фільм, щоби Росія не нападала на Україну.

Спеціально для церемонії український бренд Indposhiv створив чорний костюм Мстислава Чернова. Всередині піджака на синій підкладці є жовтий напис "свобода".

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтката продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отрималиПулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.

"20 днів у Маріуполі" стали найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Стрічка також перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

На початок