Хусити обстріляли контейнеровоз Pinocchio у Червоному морі

Хусити обстріляли контейнеровоз Pinocchio у Червоному морі

ЗМІ
Хусити
Хусити зі зброєю під час маршу на підтримку Палестини у столиці Ємену місті Сана, 11 січня 2024 року. Mohammed Huwais/AFP/Getty Images

Єменські хусити 12 березня обстріляли ракетами контейнеровоз Pinocchio під прапором Ліберії в Червоному морі.

Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на Центральне командування США.

Зазначається, що по судну було випущено дві протикорабельні ракети з території Ємену. Постраждалих внаслідок атаки немає, корабель неушкоджено.

Представник хуситів Ях'я Сареа заявив, що угрупування завдало удару по кораблю Pinocchio і назвав його "американським". Він додав, що у відповідь на війну Ізраїлю в Газі, угруповання хуситів посилить свої військові операції під час священного для мусульман місяця Рамадан на знак солідарності з палестинцями.

Згідно з базами даних судноплавства, Pinocchio — це контейнеровоз під прапором Ліберії, який належить зареєстрованій у Сінгапурі компанії OM-MAR 5 INC, якими керує Equasis та Міжнародна морська організація ООН (IMO).

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада 2023 року оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися у конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах, запускаючи безпілотники й ракети.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, повідомляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

На початок