Макрон знову відклав свій візит в Україну — Reuters

Макрон знову відклав свій візит в Україну — Reuters

ЗМІ
Макрон знову відклав свій візит в Україну — Reuters
Зустріч президентів України та Франції Володимира Зеленського і Еммануеля Макрона на полях саміту НАТО у Вільнюсі, 12 липня 2023 рік. Фото: Twitter Володимира Зеленського

Президент Франції Еммануель Макрон втретє з лютого відклав візит до України. У неділю, 10 березня, у президента повідомили, що його поїздка до України має відбутися найближчими тижнями.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що спочатку Макрон планував поїхати в Україну у лютому, щоб підписати двосторонню угоду про безпеку з президентом Володимиром Зеленським. Цей візит відклали, коли Зеленський приїхав до Парижа, щоб укласти угоду.

За словами дипломатів, друга зустріч була запланована на початок березня, але потім її перенесли на кінець тижня.

Згодом у неділю після телефонної розмови двох лідерів у французькому представництві заявили, що "обидва глави держав домовилися залишатися в тісному контакті, зокрема, щодо візиту президента в Україну, який має відбутися найближчими тижнями".

“Відтермінування відбулося через кілька днів після того, як російська ракета не долетіла до президента України і прем'єр-міністра Греції на сотні метрів, врізавшись в портову інфраструктуру в чорноморському місті Одеса. Макрон також мав відвідати Одесу”, — пише Reuters.

За даними агентства, два дипломатичних джерела повідомили, що французьке головування розглядає питання розширення поїздки в Україну, включивши до неї інших глав західних держав, щоб вони приєдналися до Макрона, а не обмежитися простою двосторонньою поїздкою — як спробу продемонструвати єдність серед союзників і солідарність з Україною.

Як відзначає агенція, в останні тижні Макрон зайняв більш жорстку позицію щодо Росії, звинувативши її в більш агресивній поведінці по відношенню до Франції та Європи і наголосивши, що Москва повинна бути переможена.

Раніше президент України Володимир Зеленський під час пресконференції на Форумі "Україна. Рік 2024" 25 лютого повідомив, що президент Франції Еммануель Макрон скоро відвідає Україну. За словами Володимира Зеленського, під час цього візиту з’являться ще деякі деталі щодо підтримки України.

11 лютого Макрон відклав робочий візит до України, який мав відбутися 14-15 лютого, з причин міркувань безпеки. Під час цієї поїздки глава Франції мав оголосити про створення фонду в 200 мільйонів євро, що виплачується у вигляді пожертвувань для цивільних проєктів.

На початок